Przygotuj się na:

BEMOWO: TRAMWAJE ZMIENIAJĄ TRASY

Od soboty 26 czerwca zmieni się organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Tramwaje zmienią trasy w związku z kolejnym etapem budowy drugiej linii metra

Policja: wybili szybę i włamali się do restauracji. Na widok funkcjonariuszy udawali, że śpią

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPNa widok policjantów położyli się na podłodze i udawali, że śpią

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie do restauracji i usiłowanie kradzieży. "Wizytę" mężczyzn w lokalu zarejestrowały kamery.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Śródmiejscy wywiadowcy zostali powiadomieni przez pracowników ochrony o śladach krwi, stłuczonej szybie i nieproszonych gościach w restauracji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policjanci weszli "tą samą drogą"

- Wszystko wskazywało na to, że włamywacze są jeszcze w środku. Policjanci przybyli pod wskazany adres i tą samą drogą co rabusie weszli do lokalu. Tam, przy barze między meblami, na podłodze znaleźli śpiących rzekomo mężczyzn – opisuje Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej komendy.

32-latek i jego 43-letni kompan zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości wykazało w ich organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Jak podaje Szumiata, sprawcy dostali się do lokalu wybijając nogą szybę w oknie. - Przygotowując się do kradzieży, przenieśli pod uszkodzone okno dwie skrzynki bezalkoholowego piwa oraz kasetę z narzędziami. Próbowali także odłączyć i wynieść znajdujący się w lokalu komputer, nie zdążyli, bo na drodze stanęli im policjanci. Na ich widok włamywacze w popłochu ukryli się między meblami, położyli na podłodze i udawali, że śpią – mówi rzecznik policji.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty włamania i usiłowania kradzieży działając wspólnie i w porozumieniu, za co Kodeks karny przewiduje do dziesięciu lat więzienia.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP 1