TVN Warszawa | Śródmieście

Plaże, promy, sport i muzyka. W sobotę otwarcie sezonu nad Wisłą

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą
TVN24Rafał Trzaskowski zaprasza na otwarcie sezonu letniego nad Wisłą

Ratusz ogłosił otwarcie sezonu nad Wisłą, którego inauguracja zaplanowana została na najbliższą sobotę. Zagrają Granda z Urzecza, Sutari oraz gwiazda z Kijowa Go_A. Będą też warsztaty sportowe i kulinarne. Przez najbliższe dni otwierane będą też kolejne stołeczne plaże.

- Inaugurujemy sezon i go otwieramy. Dzielnica Wisła, to takie miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani, gdzie można bardzo dobrze spędzić czas w bardzo różny sposób. Staramy się, aby tu odbywało się mnóstwo przeróżnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych. Staramy się aby ta okolica tętniła życiem i to zarówno na bulwarach - w sposób bardzo uporządkowany, jak i w sposób trochę bardziej dziki. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie - powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Otwierają kolejne plaże, uruchamiają promy

W przeciągu najbliższych dni zostaną otwarte kolejne plaże: Żoliborz, Zoo, Poniatówka, Saska Kępa i w dzielnicy Wawer - plaża Romantyczna, gdzie można przepłynąć na drugi brzeg drewnianą szkutą. Wracają promy: Pliszka, Słomka i Wilga. W święto Warszawy, 4 czerwca odbędą się regaty pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. - Zależy nam, żeby tutaj nad Wisłą było kolorowo, żeby wszyscy mogli korzystać z tych atrakcji, które przygotowujemy - podsumował.

W tym roku ratusz przeznaczył, w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych 200 tysięcy złotych na zajęcia, które przez sport będą edukować młodszych i starszych warszawiaków. Dzięki budżetowi obywatelskiemu dostępne są również rejsy edukacyjne po Wiśle w towarzystwie przyrodników.

Wyremontowane zostały ścieżki rowerowo-piesze po obu stronach Wisły. Powstał nowy odcinek drogi rowerowej od mostu Świętokrzyskiego do mostu Gdańskiego. Dostawiono ponad 200 nowych śmietników oraz dodatkowe ławki.

Plaża Romantyczna w WawrzeKarol Żurawski, Piotr Krajewski / Urząd m.st. Warszawy

Przyjedzie burmistrz czeskiej Pragi

Oficjalna inauguracja sezonu nastąpi w sobotę. - Zaprosiłem nad Wisłę burmistrza czeskiej Pragi, który będzie u nas z wizytą. Zdeněk Hřib bardzo się ucieszył - powiedział prezydent Warszawy.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend skupione będą w okolicy Portu Czerniakowskiego. Na mieszkańców czekają zajęcia na wodzie dla każdej grupy wiekowej - szkolenia i warsztaty z żeglarstwa, wioślarstwa i kajakarstwa.

Na lądzie odbędą się warsztaty dla całej rodziny - od haftu, przez sitodruk po taniec. Będą dostępne w letnich klubokawiarniach usytuowanych między bulwarem Flotylli Wiślanej a Portem Czerniakowskim. W restauracjach i barach - Grunt i Woda, Pawilon Fala, Miami Wars oraz Miejsce - czeka też specjalne, weekendowe menu polsko-ukraińskie.

Koncerty i spacer z przewodnikiem

Sercem wydarzenia będzie scena na Płycie Desantu. Wystąpi na niej grupa Granda z Urzecza, zagrają też zespoły folkowe – polskie Sutari oraz gwiazda z Kijowa Go_A.

W niedzielę odbędzie się spacer z przewodnikiem wokół Portu Czerniakowskiego. Wieczorem na Bulwar Flotylli Pińskiej wystąpi Karolina Cicha & Spółka.

Przewodnicząca komisji ds. ochrony środowiska radna Renata Niewitecka przypomniała, że zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce można legalnie spożywać alkohol. - Życzę wszystkim bardzo dobrej i bezpiecznej zabawy. Zachęcam do spędzania tutaj wolnego czasu - powiedziała.

PEŁNY PROGRAM>>>

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości