Śródmieście

Śródmieście

Rusza budowa dojazdu do wiaduktu na Andersa

Święta się skończyły - czas wrócić do szarej rzeczywistości. Drogowcy i wodociągowcy nas nie rozpieszczają i przygotowują serię prac, a wraz z nimi - dodatkowe utrudnienia na drogach. Na pierwszy rzut idzie zamknięcie części ulicy Mickiewicza. Kolejny test cierpliwości kierowcy będą musieli zdać w al. Niepodległości.

Wypadek karetki. Trzy osoby ranne

Policja ustala okoliczności w jakich doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Kruczej w Warszawie. Na skutek zderzenia karetki z samochodem osobowym obrażenia odniosły trzy osoby.

Świąteczny spacer: Krakowskie czy Łazienki?

Przelotne deszcze w prognozach pogody nie zniechęciły warszawiaków do świątecznych spacerów. Krakowskie Przedmieście i Łazienki Królewskie to były - tradycyjnie - jedne z najchętniej odwiedzanych miejsc. A gdzie Wy lubicie chodzić na spacer w wolne dni?

Internetowa pustynia: Warszawa

- Na przełomie maja i czerwca uruchomimy 11 nowych nadajników z bezpłatnym internetem - chwali się miasto. Ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Zaledwie 4 procent powierzchni stolicy jest objęte darmowym internetem. Sprawdziliśmy, jak to wygląda w innych polskich miastach?

Syrenka na środku placu budowy

Niecodzienny widok roztacza się z mostu Świętokrzyskiego. Pomnik warszawskiej Syrenki znalazł się w samym środku placu budowy stacji metra. Jej wykonawca właśnie zaczął zabezpieczać pomnik.

Tędy przejdą procesje

W Wielki Piątek i Sobotę oraz w Niedzielę Wielkanocną katolickim nabożeństwom będą towarzyszyły uroczyste procesje. Zobacz, które przejdą stołecznymi ulicami i kiedy autobusy pojadą objazdami.

Policja testuje hybrydę

Ten absolutnie cichy radiowóz patroluje ulice Starego Miasta. Toyota prius z silnikiem elektrycznym jeździć będzie po Warszawie do 10 maja.

Wypłoszą gołębie z Centralnego

PKP zapewnia, że z Dworca Centralnego zostaną wypłoszone gołębie, które zanieczyszczają halę. – Zbieramy oferty firm, które się w tym specjalizują – zapewnił Kamil Migała z biura prasowego PKP.

Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich rezygnuje

Jerzy Halbersztadt zrezygnował ze stanowiska dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. – Nie ma pieniędzy na stworzenie stałej ekspozycji, wystaw czasowych, działalności edukacyjnej. Zamiast zatrudniać nowych, muszę zwalniać sprawdzonych już ludzi. Obawiam się, że termin otwarcia muzeum jest zagrożony – powiedział na konferencji prasowej dyrektor.

Dworzec jeszcze w remoncie, a gołębie już zrobiły swoje

Największą inwestycję kolejarzy w stolicy bacznie śledzą internauci. Nie przepuszczą okazji, by wytknąć niedoróbki ekipom remontującym Dworzec Centralny. Tym razem zwracają uwagę na stary problem odświeżonego dworca - ptasie nieczystości.

"Solidarni 2010" oskarżają strażników

- Stowarzyszenie "Solidarni 2010" złoży wkrótce do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez strażników miejskich, którzy użyli siły podczas usuwania namiotu stowarzyszenia sprzed Pałacu Prezydenckiego - informuje PAP.

Kradzież tablicy smoleńskiej w stołecznej prokuraturze

Stołeczna prokuratura bada sprawę kradzieży tablicy smoleńskiej – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. – Zawiadomienie w tej sprawie zgłosiła osoba fizyczna. Nie mogę ujawnić kim ona jest – mówi Monika Lewandowska, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Warszawie.

Ostatnie próby multimedialnej fontanny

Trwają ostatnie testy najnowocześniejszej fontanny w Polsce. Atrakcja u stóp Starego Miasta jest już niemal gotowa. Na wodnym ekranie można będzie wyświetlać kolorowe obrazy. Kamera portalu tvnwarszawa.pl uchwyciła jedną z prób przed oficjalnym uruchomieniem urządzeń.

Namaluj Marię i zgarnij 3 tysiące

W stolicy powstanie kolejny mural poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie. Projekt zostanie wyłoniony w konkursie, a zwycięzca będzie mógł namalować swoje dzieło na ścianie przy stacji Metro Centrum. Otrzyma tez czeka na 3 tys zł.

Wielkie sprzątanie na placu Zbawiciela

Woda nie zalewa już placu Zbawiciela. Za to widać dokładnie skutki poniedziałkowej awarii rury wodociągowej. Zabłocone ulice sprzątają od rana robotnicy odpowiedzialni za remont torowiska w tym miejscu. To oni uszkodzili wodociąg.

Złożyli hołd poległym w 68. rocznicę powstania w getcie

Rankiem 19 kwietnia 1943 r. żydowscy bojownicy rozpoczęli samotną walkę z niemieckimi oddziałami, które przystąpiły do likwidacji getta w Warszawie. Dzisiaj obchodzimy 68. rocznicę tych wydarzeń. Główne uroczystości mają miejsce się przed Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie.

Skarby sióstr wizytek ujrzały światło dzienne

W niedostępnych pomieszczeniach klasztoru wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, przez kilkaset lat zgromadzono prawdziwe skarby. Za murami kościoła przetrwały mapy, plany i rysunki pokazujące malownicze okolice Krakowskiego Przedmieścia nawet z XVII wieku. Teraz te unikaty ujrzały światło dzienne i każdy może oglądać je w Pałacu Rzeczypospolitej.

OneRepublic zagra w Stodole

- Miarą tego, jak jesteś dobry, jest Twoja najgorsza piosenka - uważa frontman i autor większości piosenek OneRepublic Ryan Tedder. Amerykańska grupa - znana m.in. z hitu "Apologize" nagranego z producentem Timbalandem - zagra już 27 kwietnia w Stodole. Grupa przyjeżdża do Polski z nowym materiałem z płyty "Waking Up", która ukazała się w styczniu tego roku nakładem Mosley/Interscope Records. Jak dotąd to najpoważniejszy i najbardziej filmowy materiał w karierze zespołu. Na krążku słychać więcej instrumentów strunowych i bardzo filmowych fragmentów, częściowo dzięki udziałowi tego samego chóru dziecięcego oraz orkiestry, która pojawiła się na ścieżce do "Batmana" i "Edwarda Nożycorękiego" w kompozycjach autorstwa Danniego Elfmana. Do składu OneRepublic dołączył niedawno kompozytor, basista i skrzypek Brent Kutzle.- Zanim przyszedł do tego zespołu słuchał tylko muzyki filmowej – mówi Ryan Tedder . – Może wymienić każdego autora ścieżki dźwiękowej z ostatnich 15 lat - dodaje."Piosenki muszą mieć osobisty charakter"

Pojechali śladami powstania w getcie

19 kwietnia mija 68 lat od wybuchu powstania w getcie warszawskim. Dla upamiętnienia rocznicy tragicznych wydarzeń warszawska gmina żydowska przeprowadziła lekcję historii zakończoną modlitwą za ofiary holokaustu. Śladami powstania podążał Reporter24 - TO3.

Pożar budynku przy Nowym Świecie

- Doszło do zaprószenia ognia w budynku mieszkalnym przy Nowym Świecie 41- informuje Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało - dodaje.