Śródmieście

Śródmieście

70 lat na dnie rzeki. Pokazali fragmenty wysadzonego mostu

Ponad stuletnie fragmenty Mostu Poniatowskiego, które leżały na dnie Wisły przeszło 70 lat - po tym, jak w czasie Powstania Warszawskiego Niemcy wysadzili wszystkie stołeczne mosty, dzięki pracy archeologów można oglądać od środy na wystawie w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Nagła zmiana burmistrza. "Na dłużej niż 2 miesiące"

Po dwóch miesiącach radni Śródmieścia znów zmienili burmistrza. Nowym został Piotr Kazimierczak, samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości. Jego poprzednik stwierdził: - Nie spodziewałem się, że będę musiał tak szybko odejść.

Odsłonięto mural upamiętniający stan wojenny

Twarze górników, którzy zginęli w Kopalni "Wujek" na tle biało-czerwonej flagi ze spływającą rubinową kroplą znalazły się na stołecznym muralu upamiętniającym stan wojenny. W odsłonięciu uczestniczyli prezes IPN Łukasz Kamiński i przedstawiciele Ambasady USA.

Budżet Warszawy mniejszy o pół miliarda

W 2016 roku wydatki Warszawy wyniosą 14 mld 785 mln zł, to ponad pół miliarda mniej niż w tym roku. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na edukację (3 mld 294 mln zł) oraz komunikację (2 mld 734 mln zł). W czwartek projektem budżetu zajmą się stołeczni radni.

Smog spowił niebo nad stolicą? Nic z tych rzeczy

Ostatnio dużo mówi się o zanieczyszczeniu powietrza i smogu, a także o jego zgubnych dla zdrowia skutkach. Wiadomo, że smog występuje przy dużej wilgotności powietrza, gdy pojawiają się zamglenia. Jednak czy każdy przypadek, gdy mgły wiszą nad miastem, możemy uważać za złowieszczy i potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia?

Tego psa szuka całe miasto. "Poruszamy niebo i ziemię, żeby go znaleźć"

Straż miejska, pracownicy ZTM, ZOM, ZTP, kierowcy autobusów i tramwajów, taksówkarze oraz wolontariusze z całej Warszawy - to tylko niektóre z osób zaangażowane w poszukiwania Karo, 11-letniego kundelka, który zaginął kilka dni temu. - To przecież członek naszej rodziny - tłumaczą właściciele, którzy w czerwcu przygarnęli go z Palucha.

Zobacz Warszawę z perspektywy daktyla

Takiego widoku na stolicę nie można zobaczyć na co dzień. W związku z remontem palmy na rondzie de Gaulle’a, pień sztucznego drzewa otoczyło rusztowanie a z jej szczytu zdjęto liście. Na stalową konstrukcję wspiął się Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl i uwiecznił widok na Śródmieście z perspektywy… daktyla.

Swastyka na pomniku granic getta

Na tablicy upamiętniającej granice getta warszawskiego niedaleko Hali Mirowskiej namalowano swastykę. Informację o dewastacji dostaliśmy na Kontakt24.

Mglisty poranek w Warszawie

Wtorkowy poranek przywitał warszawiaków gęstą mgłą. Jak informuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, widoczność na drogach jest mocno ograniczona.

Dużo zmian w SKM. 13 grudnia nowy rozkład

Koniec utrudnień związanych z budową tunelu w Międzylesiu oraz wzajemnego honorowania biletów na linii otwockiej. Ale też codzienne kursy pociągów ze Śródmieścia do Wieliszewa. To niektóre zmiany na liniach SKM, które wchodzą w życie 13 grudnia.

Rozbłysły miliony światełek. Warszawa czaruje przed świętami

27-metrowa choinka na pl. Zamkowym i świąteczne lampki na Trakcie Królewskim rozświetliły w sobotę po godz. 17 warszawskie ulice. W trakcie "Wielkiej iluminacji" zespół Mazowsze zaśpiewał ulubione kolędy, a prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła mieszkańcom świąteczne życzenia.

Na łyżwach wokół Syrenki

Od soboty warszawiacy mogą korzystać z lodowiska na Rynku Starego Miasta. Pierwsi łyżwiarze wyjechali na taflę chwilę po godz. 16. Ślizgawka jest bezpłatna i będzie czynna przez siedem dni w tygodniu.

Spod wiaty, przez jezdnię. Kuriozalny przystanek przy Filtrowej

Wejście do tramwaju na jednym z przystanków przy Filtrowej wymaga nie lada sprytu i zdrowia. Miasto ustawiło tam jedną z nowych wiat dla pasażerów. Jednak na właściwym przystanku zabrakło miejsca, więc wiata stanęła po drugiej stronie ulicy… razem z rozkładem jazdy oczywiście. By z miejsca oczekiwania wsiąść do tramwaju, trzeba przebiec przez ruchliwą ulicę. Materiał Łukasza Wieczorka, reportera programu Polska i Świat.

"Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień". Centralny świętuje urodziny

Na początku był piękny i nowoczesny - czuło się tu powiew Zachodu. Potem zarósł brudem i by przy przywrócić mu dawny blask potrzebował sporego liftingu - niektórzy mówią nawet o gruntownym remoncie. Choć w sobotę Dworzec Centralny - bo o nim mowa - skończy już 40 lat, to znów jest wizytówką stolicy. Materiał Pauliny Chacińskiej, reporterki programu Polska i Świat.