TVN Warszawa | Okolice

Zalany parking centrum handlowego w Jankach

TVN Warszawa | Okolice

Aktualizacja:
Autor:
katke/mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zalany parking podziemny w Jankach
Zalany parking podziemny w Jankach Kontakt 24/ Larwa
wideo 2/2
Kontakt 24/ LarwaZalany parking podziemny w Jankach

Podczas burzy zalany został parking centrum handlowego w Jankach. Woda lała się jak z odkręconego hydrantu, co widać na nagraniach przysłanych na Kontakt 24.

Burze przeszły przez Mazowsze. W wielu podwarszawskich miejscowościach padał grad i ulewny deszcz. W Jankach podczas nawałnicy został zalany parking centrum handlowego. Na nagraniach, które dostaliśmy na Kontakt 24 widać, że woda leje się pod dużym ciśnieniem z kanałów technicznych, jak również wypływa ze ścian. Informacje o zalaniu potwierdziła straż pożarna.

- Zalane zostały głównie pomieszczenia podziemne, między innymi w dwóch centrach handlowych w Jankach, gdzie strażacy odpompowywali wodę - przekazał nam rzecznik pruszkowskiej straży pożarnej Karol Kroć. - Główne działania na miejscu zakończyliśmy około północy - uzupełnił rano.

W poniedziałek wieczorem straż pożarna z Pruszkowa miała ponad 50 zgłoszeń z całego powiatu. Później ta liczba wzrosła: - W sumie wyjeżdżaliśmy 84 razy, ale to jeszcze nie koniec - zgłoszenia wciąż napływają, bo niektórzy mieszkańcy dopiero teraz zauważają, co się dzieje na ich posesjach, w domach. Wyjazdy dotyczyły głównie pompowania wody i powalonych drzew.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia i nagrania z burzy, która przeszła nad Warszawą i okolicami>>

Autor:katke/mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości