Mężczyzna utonął w Zalewie Zegrzyńskim. "To jest miejsce bardzo niebezpieczne, utonęło tu już kilka osób"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Na plaży w Nieporęcie lądował śmigłowiec LPR
Na plaży w Nieporęcie lądował śmigłowiec LPR
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Na plaży w Nieporęcie lądował śmigłowiec LPRMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

W niedzielę w Zalewie Zegrzyńskim utonął mężczyzna. Na plaży lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale - jak informują służby - pomimo reanimacji nie udało się uratować poszkodowanego. - To jest miejsce bardzo niebezpieczne, utonęło tu już kilka osób - słyszymy w legionowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

O zdarzeniu dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Utonął w niedzielę wieczorem w Nieporęcie. Na plaży lądował śmigłowiec lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazał Szmelter.

- Niestety mieliśmy w niedzielę ofiarę śmiertelną wakacyjnych wodnych atrakcji. Utonął mężczyzna w wieku około 40 lat - potwierdził nam Tomasz Wołoszyn z legionowej straży pożarnej. Jak zaznaczył, pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować mężczyzny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- My byliśmy wezwani do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR. W momencie naszego przyjazdu na miejscu, działania prowadzili już ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna był w stanie po utonięciu - powiedział Wołoszyn.

Jak dodał, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło przed godziną 20. Na miejscu pracowali później policja i prokurator.

WOPR: to jest miejsce bardzo niebezpieczne, utonęło tu już kilka osób

Beata Witecka z legionowskiego WOPR-u przekazała nam później, że pierwszej pomocy na miejscu udzielali mężczyźni policjanci, którzy patrolowali okolice zalewu.

- Z informacji jakie uzyskaliśmy od osób, które były razem z tym mężczyzną wynika, że wszedł on do wody z kobietą. Szli, aż natknęli się na załamanie gruntu - tam nagle jest bardzo wysoki uskok, skarpa. Tej kobiecie udało wydostać z wody, natomiast mężczyźnie nie. Od znajomych wiemy, że znajdował się on pod wodą około dwóch, trzech minut, bo ktoś zanurkował i go wyciągnął na brzeg. Już na brzegu pojawili się policjanci i ktoś wezwał na miejsc nas, a my ściągnęliśmy karetkę - opowiada Witecka.

Dodała, że do tragedii doszło w miejscu, w którym nie można wchodzić do wody: - To jest miejsce bardzo niebezpieczne, utonęło tu już kilka osób. Rok lub dwa lata temu utonął tam dwudziestokilkuletni mężczyzna w bardzo podobnych okolicznościach - wbiegł do wody po piłkę. Musimy podjąć jakieś działania, żeby coś z tym zrobić. Ustawialiśmy już w wodzie beczkę z ostrzeżeniem, że jest tam sześciometrowy uskok. Ta beczka tam jest, pływa na wodzie, nie da się jej nie zauważyć. Ten mężczyzna w niedzielę utonął przy niej.

Nasza rozmówczyni zaznaczyła też, że legalne kąpielisko znajduje się kawałek dalej, przy molo. W momencie, kiedy doszło do tragedii, było ono już zamknięte, więc na miejscu nie było ratowników.

To niejedyna tragedia w wodzie w niedzielę. Informowaliśmy też o utonięciu na kąpielisku w Zielonce. Mimo obecności ratowników i zaangażowania wypoczywających w akcję, mężczyzny nie udało się uratować.

Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Ratownik medyczny tłumaczy
Jak udzielić dziecku pierwszej pomocy? Ratownik medyczny tłumaczy Jak pozwolić dziecku odkrywać świat, a jednocześnie udzielić pomocy medycznej, gdy jest taka konieczność - o tym reporterka Marta Ludwiczek rozmawiała z ratownikiem Arturem Żurkiem. TVN24

Autorka/Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Lista zarzutów dla 37-latka, którego zatrzymali policjanci z Białołęki jest długa. Mężczyzna nie dość, że został przyłapany na kradzieży mebli ogrodowych, to pod sklep przyjechał autem, do którego się wcześniej włamał. Poza tym kierował w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Cudzym autem przyjechał ukraść meble z wystawy sklepowej, podał dane swojego brata

Cudzym autem przyjechał ukraść meble z wystawy sklepowej, podał dane swojego brata

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o pożarze domu w zabudowie szeregowej na Mokotowie. Strażacy podali, że jedna osoba ewakuowała się przed ich przyjazdem.

Pożar szeregowca na Mokotowie

Pożar szeregowca na Mokotowie

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Most pieszo-rowerowy łączący brzegi Wisły wciąż budzi wiele emocji. Przeszły nią już setki tysięcy osób. Drogowcy tłumaczą, dlaczego - mimo otwarcia - na przeprawie wciąż trwają prace wykończeniowe i można tam spotkać robotników.

"Żadna budowla oddana do użytku w ostatnich latach w Warszawie nie budziła takich emocji"

"Żadna budowla oddana do użytku w ostatnich latach w Warszawie nie budziła takich emocji"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W czwartek w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia medali "Powstanie w Getcie Warszawskim". Odznaczenie to przyznawane jest osobom zasłużonym dla historii Żydów w czasie II wojny światowej oraz zasłużonym dla dialogu polsko-żydowskiego. W tym roku uhonorowanych zostało dziesięć osób i instytucji.

Dziesięć osób i instytucji uhonorowano medalami "Powstanie w Getcie Warszawskim"

Dziesięć osób i instytucji uhonorowano medalami "Powstanie w Getcie Warszawskim"

Źródło:
PAP

Pracownik, który na zlecenie administracji jednego z domów na Grochowie prowadził prace na terenie plenerowej siłowni i placu zabaw, zostawił otwartą skrzynkę elektryczną oraz niezabezpieczony dół z ostrymi krawędziami ciętego metalu.

Na placu zabaw zostawił groźną pułapkę

Na placu zabaw zostawił groźną pułapkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Odpady komunalne zalegają w Otwocku. Firma, która zajmowała się ich wywozem, nagle przestała świadczyć usługi miastu. Urzędnicy podstawiają kontenery i obiecują szybko rozwiązać problem.

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dzielnicowy brał udział w lekcji w szkole podstawowej w Lutocinie pod Żurominem na Mazowszu. W pewnym momencie nauczycielka zaczęła dziwnie się zachowywać. Kobieta straciła zdolność mowy, a następnie zemdlała. Policjant początkowo przypuszczał, że dostała udaru. Symptomy i urządzenie do monitorowania parametrów wskazywały jednak na cukrzycę. Życie kobiety było zagrożone.

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy chwalą się pierwszymi widocznymi zmianami w Parku Skaryszewskim. Latarnie na betonowych słupach, które niemal nie dawały światła to już przeszłość. Zastąpiły je pastorały warszawskie - nowoczesne konstrukcje w historycznej stylistyce. Trwają przy nich prace wykończeniowe. Postępy widać też przy remoncie nawierzchni głównej alei parkowej.

Betonowych latarni w Parku Skaryszewskim już nie ma, zastąpiły je pastorały

Betonowych latarni w Parku Skaryszewskim już nie ma, zastąpiły je pastorały

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych tunelu w Sulejówku w ciągu drogi 638. - W miejsce uszkodzonego elementu zostaną wstawione dwie nowe belki stalowe. Ruch zostanie przywrócony na początku przyszłego tygodnia - obiecali urzędnicy.

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Królik błąkał się na jednym z osiedli na warszawskich Bielanach. Znalazł go jeden z mieszkańców, ale nie mógł zatrzymać. Zwierzaka przejął Ekopatrol stołecznej straży miejskiej. Do domu zabrała go jedna ze strażniczek miejskich. Zostanie tam na stałe, chyba że zgłosi się po niego prawowity właściciel.

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 19 kwietnia, przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia wolontariusze będą wręczać mieszkańcom Warszawy symboliczne papierowe żonkile, by uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń. O 12 zostaną włączone syreny wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania.

81 lat temu chwycili za broń, by walczyć o godność

81 lat temu chwycili za broń, by walczyć o godność

Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

W piątek przypada 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. - Aby uczcić pamięć bohaterów, decyzją Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego, w piątek o godzinie 12:00 zostaną włączone syreny - poinformowały służby wojewody.

W piątek zawyją syreny. Rocznica powstania w getcie

W piątek zawyją syreny. Rocznica powstania w getcie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W tym tygodniu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przyjechał z wizytą do Pałacu Prezydenckiego. Parze prezydenckiej wręczył dość niecodzienny prezent: relikwie świętego Floriana i świętej Jadwigi.

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z dużych sklepów w Piasecznie mężczyzna wziął z półki różne rodzaje cukierków. Przy kasie samoobsługowej słodkości zważył jako... marchewkę. I choć kwota, na którą 32-latek oszukał sklep, jest niewielka, kara za przestępstwo może być znacznie dotkliwsza. Mężczyźnie grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zabezpieczono monitoring, przesłuchano pierwszych świadków. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zatrucia w jednej z podwarszawskich szkół. Ucierpiało tam 41 osób.

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek w 14 stołecznych kinach rozpocznie się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. W programie są seanse filmowych klasyków, kronik, warsztaty i spotkania z artystami, a także spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu "Warszawa".

Na otwarcie "Wilczyca", potem spacer śladami "Warszawy" Gajewskiego

Na otwarcie "Wilczyca", potem spacer śladami "Warszawy" Gajewskiego

Źródło:
PAP

W czwartek w godzinach porannego szczytu aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie zablokowali ulicę Modlińską. Interweniowali policjanci.

Aktywiści znów blokowali ważną arterię

Aktywiści znów blokowali ważną arterię

Źródło:
tvnwarszawa.pl