Jak co roku, Paradzie Równości będzie towarzyszył festiwali. Cykl wydarzeń kulturalnych rozpocznie się kilkanaście dni przed datą przemarszu.
Jaką trasą przejdą?
- Bardzo cieszymy się, że prace już ruszyły. Mam takie przekonanie i taką nadzieję, że przyszłoroczne wydarzenie będzie naprawdę wyjątkowe i inne niż dotychczasowe Parady Równości. Już teraz liczymy na rekord frekwencyjny – powiedział Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości.
Szczegóły dotyczące trasy przemarszu oraz wydarzeń towarzyszących są na razie nieznane. Oficjalne zgłoszenia do miasta na razie nie wpłynęło.
- To plany organizatorów. Nikt na razie z nami na ten temat nie rozmawiał. Przypominam, że wniosek o pozwolenia na organizację zgromadzenia można zgłosić najwcześniej na 30 dni przed jego planowaną datą, na takie kroki jest stanowcza za wcześnie - powiedziała nam Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.
Ruszyła jednak rekrutacja do wolontariatu, czyli grupy ludzi, którzy mają pomóc w przygotowaniach do parady.
"Równe prawa - wspólna sprawa"
Tegoroczna Parada Równości przeszła 13 czerwca z hasłem "Równe prawa – wspólna sprawa". Motto streszczało 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, narodowych, osób LGBT, osób z niepełnosprawnością, ale także otwierania przestrzeni miejskich, lepszej edukacji seksualnej czy też poszanowania praw zwierząt. Według organizatorów w przemarszu wzięło udział ponad 20 tys. osób.
Tak wyglądała tegoroczna Parada Równości:
Ruszyła Parada Równości
ło/b
Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl