"Zgłosili gotowość", ale prac nie kończą. II linia metra na finiszu


30 września to oficjalna data końca budowy centralnego odcinka II linii metra. Nie oznacza ona jednak... końca robót.

We wtorek po godzinie 18 Hanna Gronkiewicz-Waltz na jednym z popularnych portali społecznościowych poinformowała, że wykonawca inwestycji (spółka AGP Metro) zgłosiła ratuszowi - inwestorowi, gotowość do rozpoczęcia odbiorów stacji i tuneli.

Czy to koniec prac? "Gazeta Stołeczna" podaje, że na najmniej zaawansowanej stacji Centrum Nauki Kopernik, będą one prowadzone jeszcze przez kilkanaście dni.

Zobacz stacje nowej linii metra. O tym, że ta przy CNK jest jeszcze "w proszku" dziennikarze mogli przekonać się podczas niedzielnego przejazdu II linią - czytaj więcej

Rzecznik prasowy AGP Metro Mateusz Witczyński nie chce potwierdzić tych informacji. - W tej chwili najważniejsze jest złożenie wniosku o dokonanie odbioru - odpowiada wymijająco.

Dodaje jednak, że po zgłoszeniu przez wykonawcę gotowości do obioru, ratusz ma siedem dni ustalenie ich harmonogramu, a wtedy na budowie metra wciąż będą uwijać się pracownicy.

- W tym czasie będziemy prowadzić między innymi prace porządkowe. Potem, w trakcie odbiorów, na stacjach będą prowadzone wszelkie prace, które zostaną zlecone przez inspektorów (prowadzących odbiory - red.) - mówi nam Witczyński.

Kiedy pojedziemy II linią metra? CZYTAJ WIĘCEJ

Beton na CNK

W niedzielę podczas przejazdu całą długością centralnego odcinka II linii metra zauważyć można było różnicę w postępie prac na poszczególnych stacjach. Wtedy rzecznik był bardziej skory do rozmowy i wyliczył, co zostało do zrobienia.

- Zostały (do położenia - red.) okładziny kamienne, podłączenie ostatnich instalacji elektrycznych, dokończenie dźwiękowego systemu ostrzegania, część instalacji systemu monitoringu. To są ostatnie prace wykończeniowe - wymienił Witczyński.

Nasz reporter bardziej krytycznie wypowiedział się na temat sytuacji na stacji na Powiślu.

- Wygląda mizernie. Praktycznie wszędzie jest tylko goły beton, a ze ścian sterczą niepodłączone kable - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

CZYTA TEŻ: W nocy z wtorku na środę mają zostać oddane do użytku przebudowane ulice Prosta, Świętokrzyska i Sokola.

Więcej szczegółów dotyczących dotyczących budowy metra i otwarcia ulic mamy poznać na konferencji prasowej, którą ratusz zapowiedział na wtorkowy wieczór.

Przejechaliśmy metrem z Woli na Pragę:

Przejazd II linią metra
Przejazd II linią metraLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Siedem stacji nowej linii:

Przebieg centralnego odcinka II linii metrabudowametra.pl

su/mz

Pozostałe wiadomości