Najnowsze

Samochód wjechał w bariery, jeden z pasażerów wypadł. Lądował śmigłowiec LPR

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek w miejscowości Zegrze Południowe
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWypadek w miejscowości Zegrze Południowe

We wtorek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 61 w Zegrzu Południowym (powiat legionowski) samochód osobowy uderzył w barierki rozdzielające jezdnie. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, około godziny 23 w Zegrzu Południowym na drodze krajowej nr 61 samochód osobowy wypadł z drogi. O wypadku poinformowali również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

"Uwaga wypadek w miejscowości Zegrze droga w kierunku Legionowa całkowicie zablokowana. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. W wyniku zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane" - napisali na Facebooku strażacy. Dodali, że w akcji ratunkowej brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

Dwie osoby w stanie poważnym trafiły do szpitala

Szczegóły dotyczące wypadku przekazał reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Na łuku drogi za mostem na jezdni w kierunku Legionowa samochód osobowy uderzył w bariery. Auto zostało mocno uszkodzone. Podróżowały nim dwie osoby. W stanie poważnym zostały zabrane do szpitala. Oprócz straży pożarnej na miejsce przyjechały dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR - powiedział Węgrzynowicz.

Po godzinie 8 Łukasz Szulborski, rzecznik legionowskich strażaków doprecyzował, że samochodem podróżowały trzy osoby. - Po dojechaniu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że jedna z osób wypadła z pojazdu, leżała na jezdni. Natomiast kierująca z obrażeniami głowy była uwięziona w pojeździe. Samochodem podróżowała jeszcze jedna osoba, która o własnych siłach go opuściła - poinformował strażak.

Dodał, że najciężej ranny pasażer został zabrany śmigłowcem do szpitala. Natomiast aby uwolnić kierującą, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. - Kobieta została przetransportowana karetką do szpitala - podał Szulborski.

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości