Zburzą estakadę Trasy AK, zamkną część Wisłostrady

tvnwarszawa.plWyburzanie estakad

Rozbiórka estakady Trasy AK nad Wisłostradą utrudni w weekend życie stołecznym kierowcom. Ale to nie jedyne drogowe prace. Rozpoczyna się remont ul. Wąwozowej i budowa ronda na Trakcie Lubelskim.

Najbardziej spektakularne roboty będą się odbywać w weekend nad Wybrzeżem Gdyńskim. Tam burzoną będzie estakada, ruch na jezdni będzie przekładany.

Raz wschodnia, raz zachodnia

W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 zamknięta zostanie jezdnia wschodnia (w kierunku Mostu Marii Skłodowskiej-Curie), a ruch przełożony na jezdnię zachodnią. W sobotę 16 listopada ok. godz. 22.00 nastąpi zmiana – jezdnia wschodnia wróci do ruchu, a wyłączona zostanie zachodnia nitka Wisłostrady. Samochody w obydwu kierunkach będą się poruszały po jezdni wschodniej. W noc z niedzieli na poniedziałek (z 17 na 18 listopada) ruch na jezdni zachodniej zostanie przywrócony.

Wszystkie utrudnienia związane są z remontem Trasy AK i mostu Grota. Prace będą toczyły się także na Trasie Toruńskiej. Kontynuowane będą roboty przy łącznicy na węźle Marywilska. To oznacza, że w sobotę i niedzielę w godz. 9.00-17.00 zamykana będzie boczna jezdnia trasy w kierunku centrum.

Zamknięta Wąwozowa

W piątek 15 listopada ok. godz. 22.00 rozpocznie się remont ul. Wąwozowej pomiędzy al. Komisji Edukacji Narodowej a ul. J. Rosoła na Ursynowie. Zamkniętą ulicę można ominąć jadąc do ul. Przy Bażantarnii i potem ul. J. Rosoła. Prace mają zakończyć się w poniedziałek nad ranem.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 166 – pojadą al. Komisji Edukacji Narodowej i N37 – zostaną skierowane ul. Przy Bażantarnii i al. Komisji Edukacji Narodowej. Trasa linii 192 zostanie skrócona do przystanku Kiepury.

Otwarcie i zamknięcie w Wawrze

Sporo zmian czeka mieszkańców Wawra. W nocy z piątku na sobotę otwarty zostanie wyremontowany odcinek ul. Trakt Lubelski od Kombajnistów do Lebiodowej. „Jest rondo na skrzyżowaniu ul. Bronowskiej i Traktu Lubelskiego, nowe chodniki, jezdnia, odwodnienie, trawniki. I tak będzie w przyszłym roku wyglądał cały Trakt Lubelski, gdy zakończą się wszystkie prace remontowe. Teraz drogowcy przesunęli się z robotami w kierunku ul. Lucerny” – wyjaśniają miejscy urzędnicy.

Na tym nie koniec. W sobotę na Trakcie Lubelskim, w kierunku południowym, na wysokości ul. Skalnicowej rozpocznie się budowa ronda. "Dzielnica Wawer buduje nowy odcinek ul. Panny Wodnej – od ul. Zasadowej do Skalnicowej i właśnie na skrzyżowaniu Trakt Lubelski/Panny Wodnej/Skalnicowa zaplanowano rondo. Na ok. 2 tygodnie przejazd ul. Trakt Lubelski w tym miejscu będzie zamknięty; pozostanie połączenie ul. Skalnicowej w Trakt Lubelski" - tłumaczy ratusz.

Od Patriotów do traktu

Trwa też remont istniejącego odcinka tej ulicy – od ul. Zasadowej do Patriotów. W sobotę rano drogowcy udostępnią fragment od ul. Zasadowej do Mrówczej wraz z dwoma rondami na skrzyżowaniach a rozpoczną remont odcinka od ul. Mrówczej do Patriotów.

Po zakończeniu prac ciągiem ulic Panny Wodnej i Skalnicowej będzie można jeździć pomiędzy ul. Patriotów a Traktem Lubelskim.

Zmienione będą też trasy linii 119, 142, 147, 219 i 702. Autobusy linii 119 pojadą ul. Trakt Lubelski i Zwoleńską, 142 ulicami Lucerny – Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska. Autobusy linii podmiejskiej 702 zostaną skierowane na Trasę Siekierkowską i ul. Wał Miedzeszyński, natomiast 147 wrócą na swoją stałą trasę. Trasa linii 219 będzie przebiegała ulicami Widoczna – Szpotańskiego – Zwoleńska – Mrówcza – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – Skalnicowa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Borków.

ROZBIÓRKA NA TRASIE AK:

Rozbiórka na Trasie AK
Rozbiórka na Trasie AKDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości