Zajezdnia dla swingów za 300 milionów

Maciej Wężyk/tvnwarszawa.plNowa zajezdnia pomieści nawet 160 swingów

W najbliższych dniach Tramwaje Warszawskie ogłoszą przetarg na koncepcję budowy nowej zajezdni tramwajowej na Annopolu. Inwestycję wstępnie wyceniono na 300 milionów złotych, ale do jej realizacji jeszcze długa droga.

- Przewidujemy, że zajezdnia pomieści nawet 160 składów typu Swing – mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Najpierw koncepcja

Za kilka dni spółka ogłosi przetarg na wykonanie koncepcji nowej zajezdni. Będzie ona zlokalizowana w sąsiedztwie pętli tramwajowej Żerań Wschodni.

- Koncepcja pozwoli nam dokładniej oszacować koszty i poznać szczegóły odnośnie wyglądu zajezdni i jej funkcjonalności - twierdzi Powałka.

Tramwajarzom to miejsce jest bardzo potrzebne.

- Taboru przybywa, potrzebujemy przestrzeni na jego przechowywanie. W planach mamy budowę tras tramwajowych w ulicy Modlińskiej czy na planowanym moście Krasińskiego. Być może przedłużmy trasę w ulicy Mickiewicza aż do osiedla Potok - wylicza Powałka.

300 milionów, 11 hektarów

Wstępnie koszt budowy zajezdni szacowany jest na 300 mln złotych. Budowa ruszy nie wcześniej niż w 2016 roku. Ale jeszcze w tym spółka chce zakupić 3 z 11 hektarów gruntów potrzebnych pod inwestycję. Dlaczego tylko 3?

- Bo na razie tylko na tym terenie udało się ustalić właścicieli i można rozpocząć z nimi rozmowy w sprawie kupna ziemi - mówi rzecznik.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości