Zmiany w rozkładzie jazdy WKD. W soboty pociągi nie pojadą między Podkową a Grodziskiem

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
WKDZmiany w rozkładzie jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy Warszawskiej Kolei Dojazdowej. W soboty pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów zastępczych. Są też modyfikacje dotyczące kursowania pociągów w dni powszednie. Poza trzydniowym wyjątkiem, nie będzie już wstrzymywania ruchu po godzinie 8.

Zmiany w kursowaniu pociągów Warszawskiej Kolei Dojazdowej mają związek z toczącą się budową drugiego toru linii kolejowej Podkowa Leśna - Grodzisk Mazowiecki. W komunikacie przewoźnika czytamy, że sierpień będzie czasem licznych modyfikacji rozkładu jazdy. "Dla inwestora, jak również dla wykonawcy robót budowlanych okres ten umożliwia intensyfikację działań na odcinkach prac zgrupowanych w poszczególnych branżach - między innymi torowej, elektroenergetycznej, obiektów inżynieryjnych czy sieci trakcyjnej i zasilania - korzystając z relatywnie sprzyjających letnich warunków atmosferycznych" - wyjaśniono.

Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 8 do 31 sierpnia 2022 roku. Modyfikacje dotyczą całodziennej siatki połączeń, zarówno w dni powszednie, jak i w soboty, niedziele i święta. "Niektóre pociągi zmieniły godziny odjazdów, zaś w poszczególnych porach dnia zmianie uległa cykliczność wyprawiania kursów. Przedmiotowe zmiany dotyczą nie tylko odcinek objęty rozbudową linii kolejowej WKD o drugi tor, ale także odcinek od Podkowy Leśnej do Warszawy" - ostrzega przewoźnik.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W soboty zamiast pociągów pojadą autobusy

Są jednak dobre wieści - spośród 24 dni sierpnia w ramach nowej organizacji ruchu, 14 dni nie będzie objętych żadnymi ograniczeniami.

Najważniejszą różnicą w stosunku do organizacji ruchu obowiązującej w lipcu będzie przywrócenie kursowania pociągów pomiędzy Podkową Leśną i Grodziskiem Mazowieckim w dni powszednie. Nie będzie już wstrzymania ruchu w godzinach 8.45-20.00.

ZOBACZ: Flirty za wysokie dla peronów w Górze Kalwarii. Pasażerów czekają uciążliwe przesiadki

Jest jeden wyjątek: w planach wykonawca ma trzydniowe domknięcie odcinka od Grodziska Mazowieckiego do Podkowy Leśnej w ciągu tygodnia roboczego. Chodzi o termin od 10 do 12 sierpnia. W tym czasie budowany będzie ostatni z przepustów, dostosowany pod dwa tory. Równolegle w rejonie ulicy Stefana Batorego w Grodzisku Mazowieckim pod obydwoma torami będzie toczyła się przebudowa instalacji sieci sanitarnej.

Pasażerowie muszą także liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w weekendy. W soboty dojazd z Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego będzie możliwy wyłącznie zastępczą komunikacją autobusową. Ponadto nieznaczne zmiany będą również dotyczyć późnego wieczora w wybrane piątki oraz wczesnego poranka w określone niedziele. WKD tłumaczy, że ma to związek z koniecznością wjazdu na przebudowywany odcinek składów roboczych dostarczających materiały budowlane, których rozładunek prowadzony jest bezpośrednio w określonych miejscach robót.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie WKD.

Informowaliśmy też o prezentacji nowych pociągów Impuls należących do SKM:

Dwa nowe Impulsy dla SKM są już w Warszawie
Dwa nowe Impulsy dla SKM są już w WarszawieTVN24

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WKD

Pozostałe wiadomości