Najnowsze

Wyniósł ze sklepu wazon Versace, sprezentował go żonie. 85-latek z zarzutem kradzieży

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
PAP
KRP VIISkradziony wazon jest warty 2 tysiące złotych

Jak podała policja, na terenie centrum handlowego 85-latek ukradł elegancki wazon warty dwa tysiące złotych. Mężczyzna dał go swojej żonie w prezencie. Teraz grozi mu więzienie.

Kilka dni temu do policjantów z warszawskiej Pragi Południe wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży wazonu z firmowego sklepu. - Przedmiot był markowy i warty 2 tysiące złotych - podkreśliła rzeczniczka prasowa południowopraskiej komendy Joanna Węgrzyniak.

- Operacyjni zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu bardzo szybko zabezpieczyli materiał, który mógłby pomoc w identyfikacji sprawcy, dodatkowo przeprowadzili własne ustalenia i sprawdzenia. Pozyskane informacje sprawiły, że bardzo szybko ustalili, kim jest podejrzany - tłumaczyła.

Wazon sprezentował żonie

Według ustaleń śledczych wazon ukradł 85-latek. - Kiedy funkcjonariusze pojawili się w jego mieszkaniu wszystko stało się jasne, mężczyzna ukradł markowy wazon po to, by sprezentować go żonie. Wypełniony kwiatami zdobił stół w ich mieszkaniu - podała policjantka.

Według ustaleń Polskiej Agencji Prasowej, emeryt wyniósł wazon marki Versace z eleganckiego salonu w centrum handlowym na Pradze.

Joanna Węgrzyniak dodała, że 85-latek został zatrzymany. Śledczy zabezpieczyli też skradziony wazon. - Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe - dodała policjantka. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Przeczytaj również: Pijani wracali z klubu, wyrwali veturilo ze stacji. Wszystko nagrała kamera:

Kradzież veturilo w oku kamery monitoringu
Kradzież veturilo w oku kamery monitoringuKRP I

Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości