Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Matka zgłosiła, że zaginęła jej córka. "Były partner przetrzymywał ją w mieszkaniu"

Najnowsze

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP VIPolicjanci zatrzymali podejrzanego o przetrzymywanie partnerki

Policjanci zatrzymali 42-latka podejrzanego o przetrzymywanie byłej partnerki. Według relacji kobiety, mężczyzna nie chciał zaakceptować rozstania. Wcześniej miał ją zastraszać, grozić jej śmiercią i stosować wobec niej przemoc. Był także poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z wyrokiem 10 lat więzienia za przestępstwa korupcyjne.

Zawiadomienie o zaginięciu 31-latki dotarło do policjantów z komendy na Pradze Północ w minioną środę. Zaalarmowała ich jej matka, będąca mieszkanką dzielnicy. Opowiedziała szczegółowo, kiedy i dlaczego córka opuściła mieszkanie. Wskazała też, że za zniknięciem może stać jej partner.

- Kryminalni, jak tylko ustalili wszystkie niezbędne dla sprawy informacje, w tym rysopis młodej kobiety, natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Dzięki dobrej współpracy z dzielnicowymi ustalili, że 42-letni był partner zaginionej kobiety jest poszukiwany przez sąd i ma do odbycia karę 10 lat pozbawiania wolności za przestępstwo z artykułu  229 paragraf 3 Kodeksu karnego - relacjonuje Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Oznacza to, że był on skazany za udzielenie bądź próbę udzielenia łapówki osobie pełniącej funkcję publiczną, by nakłonić ją do złamania przepisów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nie chciał zaakceptować rozstania

Razem z dzielnicowymi bardzo szybko zjawili się pod adresem, pod którym miał przebywać poszukiwany mężczyzna. W lokalu słychać było odgłosy świadczące o obecności jakiś osób. - Gdy policjanci zapukali do drzwi, wszelkie hałasy ucichły. Na miejsce wezwano strażaków, którzy przy pomocy podnośnika z koszem dostali się pod okno mieszkania na trzecim piętrze. 42-latek ukrywający się w mieszkaniu zdecydował się wyjść - opisuje Onyszko.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. W lokalu znajdowała się zaginiona kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie na policję w tej sprawie. Funkcjonariuszom opowiedziała, że chciała rozstać się z 42-latkiem, lecz on nie chciał przyjąć tego do wiadomości. - Straszył ją, groził pozbawieniem zdrowia i życia, również za pośrednictwem komunikatora internetowego, nachodził ją w pracy, wielokrotnie podniósł na nią rękę, a gdy przyszła do niego odzyskać telefon, który jej zabrał, nie pozwolił opuścić jej mieszkania. Za każdym razem, kiedy kobieta podejmowała próbę wyjścia, 42-latek odpychał ją, szarpał i krzyczał na nią - wylicza Onyszko.

Grozi mu do trzech lat więzienia

Zatrzymanemu przedstawiono trzy zarzuty: kierowania gróźb karalnych wobec 31-latki, zmuszania jej do określonego zachowania oraz naruszenia jej nietykalności cielesnej. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Z ustaleń mundurowych wynika, że 42-latek był wcześniej karany za liczne przestępstwa i ma już na koncie kilkanaście lat odsiadki. Po zakończeniu czynności procesowych 42-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wyrok 10 lat więzienia.

Informowaliśmy też o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o upozorowanie porwania dla okupu, by zdobyć pieniądze na rozwój firmy:

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli upozorować porwanie
Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy mieli upozorować porwanieCBŚP

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości