Broniewskiego, Wolska, Puławska. Trzy osoby zmarły po potrąceniu przez tramwaje

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie na PuławskiejTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Trzy śmiertelne potrącenia przez tramwaj

To był tragiczny piątek na warszawskich ulicach. W trzech wypadkach z udziałem tramwaju życie straciło trzech pieszych.

Do ostatniego z wypadków doszło przed godziną 22. - Tramwaj linii 35 jadący w kierunku centrum potrącił mężczyznę w rejonie skrzyżowania Puławskiej z Narbutta - relacjonował Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe i służby Tramwajów Warszawskich.

- Przednia szyba tramwaju jest rozbita, widać na niej ślad po uderzeniu. Pieszy wpadł później pod pierwszy wagon. Strażacy jeszcze przed przybyciem dźwigu próbowali sami podnieść tramwaj - opisywał nasz reporter. - Użyli w tym celu poduszek pneumatycznych, służących do podnoszenia wielotonowych obiektów i rozpieraczy hydraulicznych - dodał.

Rannego udało się wydostać, został przewieziony do szpitala. - Niestety około godziny pierwszej dotarła o nas informacja, że mężczyzna zmarł - przekazała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

- Będziemy wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Śledztwo będą prowadzić mokotowscy policjanci pod nadzorem prokuratury - zaznaczyła. Dodała też, że motorniczy był trzeźwy.

Trzy śmiertelne potrącenia

Wieczorny wypadek nie był niestety jedynym takim zdarzeniem w piątek. Rano pieszy został potrącony przez tramwaj na ulicy Broniewskiego na Żoliborzu. Jak relacjonował nasz reporter, doszło do tego na przejściu dla pieszych na wysokości ulicy Braci Załuskich. Pieszy zmarł w szpitalu.

Po godzinie 13 doszło do kolejnego tragicznego zdarzenia. Tramwaj linii 13 potrącił mężczyznę na ulicy Wolskiej przy przystanku Reduta Wolska. Mimo reanimacji poszkodowany zmarł.

Potrącenie pieszego przez tramwaj
Potrącenie pieszego przez tramwaj
Agnieszka

W obu przypadkach do potrąceń dochodziło na przejściach dla pieszych bez sygnalizacji. Policja nie podaje na razie informacji, czy pieszy potrącony na Puławskiej także przechodził przez przejście dla pieszych.

kk/ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl