Śnieg uderzył w kolej. Opóźnione i odwołane pociągi

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Utrudnienia w kursowaniu pociągów

Padający śnieg utrudnia kursowanie pociągów w Warszawie i okolicach. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1, S2 i S3 w obu kierunkach mogą być opóźnione, niektóre relacje zostały odwołane. Problemy w kursowaniu mają też składy Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia.

Z powodu trudnych warunków atmosferycznych, na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego występują utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników. Pociągi SKM linii S1, S2 i S3 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 60 minut.

- Duża ilość śniegu spowodowała problemy z urządzeniami sterowania ruchem, dlatego pojawiły się opóźnienia i odwołane kursy - opisywał Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

"W związku z sytuacją ruchową, złe warunki atmosferyczne, występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM linii S1 i S2 oraz pociągów KM na linii średnicowej na odcinku Warszawa Zachodnia <> Warszawa Wschodnia. Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - poinformował w komunikacie Warszawski Transport Publiczny.

Odwołane kursy

Pociąg SKM linii S1 z Otwocka, który o godzinie 14.05 miał odjechać do Pruszkowa został odwołany, podobnie jak kurs S1 z Pruszkowa, który miał odjechać do Otwocka o 16.15. Na trasę nie wyjechał też skład linii S2 ze stacji Sulejówek Miłosna (13.09) do stacji Warszawa Lotnisko Chopina oraz S2 ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do stacji Sulejówek Miłosna (14.31). Po godzinie 17 SKM poinformował o odwołaniu kolejnych pociągów: z Sulejówka Miłosnej do Warszawy Wschodniej o 16.44 oraz w przeciwnym kierunku o 17.33.

"Oczekujemy na dalsze informacje od zarządcy infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe" - przekazała SKM na Facebooku.

O trudnych warunkach na drogach informujemy na tvnwarszawa.pl:

Przejazd Południową Obwodnicą Warszawy
Przejazd Południową Obwodnicą WarszawyArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości