Albańczyk podawał się za Hiszpana. Chciał polecieć do Kanady zamiast do Czarnogóry

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)
Lotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)
Tomasz Zieliński / tvnarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnarszawa.plLotnisko Chopina (wideo ilustracyjne)

Na Lotnisku Chopina strażnicy graniczni zatrzymali 29-letniego Albańczyka, który - posługując się podrobionymi dokumentami - próbował przedostać się do samolotu lecącego do Toronto.

Jak poinformowała Dagmara Bielec, rzeczniczka prasowa Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, 29-latek - planując podróż do Kanady - zakupił dwa bilety lotnicze, jeden do Podgoricy w Czarnogórze na swoje autentyczne personalia, drugi do Toronto, posługując się sfałszowanymi danymi.

- Na lotnisku, podczas odprawy paszportowej, Albańczyk przedstawił do kontroli swój oryginalny paszport wraz z kartą pokładową rejsu do Czarnogóry, a następnie zamiast udać się do gejtu na wskazany lot, stawił się do wejścia na pokład samolotu odlatującego do Kanady, potwierdzając swoje dane z biletu sfałszowanym hiszpańskim ID oraz paszportem - opisała Bielec.

Trzyletni zakaz wjazdu do państw strefy Schengen

Wyjaśniła, że 29-latek został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.  - Za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom podstępem, wykorzystując do tego sfałszowane hiszpańskie dokumenty, usłyszał zarzuty karne - przekazała Dagmara Bielec.

Mężczyzna przyznał się do winy. - Dodatkowo Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa - Okęcie wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, wydając decyzję z ośmiodniowym terminem dobrowolnego powrotu oraz trzyletnim zakazem wjazdu na terytorium RP i państw strefy Schengen - dodała rzeczniczka pograniczników.

Po zakończeniu czynności 29-latek odleciał samolotem do Stambułu.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości