Miasto doszło do porozumienia z deweloperem. Prace na Wilanowie wznowione

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tramwaj do Wilanowa na wizualizacji
Tramwaj do Wilanowa na wizualizacjiTramwaje Warszawskie
wideo 2/3
Tramwaje WarszawskieTramwaj do Wilanowa na wizualizacji

Pod koniec sierpnia wstrzymano prace na końcowym odcinku budowy linii tramwajowej do Wilanowa. Chodzi o 500-metrowy fragment w ciągu alei Rzeczpospolitej. Powodem jest spór z deweloperem o instalację kanalizacyjną. W poniedziałek rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz poinformował, że osiągnięto porozumienie, a prace zostały wznowione.

"Postanowienie Sądu o zabezpieczeniu nie blokuje już prac. Polnord S.A. i Tramwaje Warszawskie porozumiały się w zakresie usunięcia kolizji urządzeń kanalizacji deszczowej z budowaną trasą tramwajową. Strony sprawnie uzgodniły szczegółowe warunki przełożenia części urządzeń tej sieci, co pozwala wykonawcy Budimex S.A. na wznowienie budowy" - poinformował Dutkiewicz. Zapewnił, że przedstawiciele Polnord S.A., a także stołeczny ratusz "wyrażają intencje poprawy komunikacji w zakresie realizowanych w przyszłości inwestycji".

Spór z deweloperem

Jak informowaliśmy pod koniec sierpnia, w sprawie kanalizacji na odcinku pomiędzy ul. Branickiego a al. Wilanowską trwa spór pomiędzy deweloperem a Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Chodzi instalację, którą zbudował deweloper, a do tej pory nie została przejęta przez miejską spółkę. Deweloper wystąpił do sądu, a ten nakazał wstrzymanie prac na terenie, na którym leży sporna instalacja.

Wstrzymanie przebudowy tej instalacji oznaczało konieczność zatrzymania budowy torów tramwajowych na odcinku około 500 metrów. To fragment trasy, który pozwoli dojechać tramwajom do terminala końcowego.

Również w ramach prac budowlanych w tym miejscu stara kanalizacja jest zastępowana nową, budowaną obok torowiska. Generalny wykonawca buduje nową instalację i pracuje nad jej włączeniem do systemu odbioru wód opadowych. Po zakończeniu inwestycji nowa instalacja ma zastąpić starą.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości