Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Czterech pseudokibiców zatrzymanych za posiadanie narkotyków, wśród nich 17-latek

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Pseudokibicom postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków
KSPPseudokibicom postawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków

Cztery osoby związane z środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów piłkarskich zostały zatrzymane pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków. Jak podaje policja, w trakcie akcji zabezpieczono ponad dwa kilogramy marihuany, pół kilograma mefedronu i 74 gramy kokainy.

Według informacji przekazanych przez nadkomisarza Sylwestra Marczaka, policjanci wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców na bieżąco monitorują sytuację związaną ze środowiskiem stołecznych pseudokibiców. - W ostatnim czasie zaczęły do nich docierać informacje o możliwości posiadania środków odurzających przez osoby związane z tym środowiskiem - zaznaczył policjant.

Zatrzymania w kilku dzielnicach

Przekazał, że do pierwszego zatrzymania doszło na Żoliborzu. - Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek będzie przewoził marihuanę. W związku z tym objęli obserwacją miejsce zamieszkania mężczyzny - poinformował. Dodał, że podczas zatrzymania 29-latek w papierowej torbie przewoził 300 gramów marihuany. - Po przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli także 74 gramy kokainy i 7,8 tys. złotych - dodał.

- 29-latek, po usłyszeniu zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków, został objęty policyjnym dozorem - poinformował.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Starej Miłosnej. - Podczas przeszukania 26-latka, policjanci znaleźli przy nim 140 gramów amfetaminy. W dalszej kolejności udali się do mieszkania mężczyzny. Tam w jednej z szafek w pokoju znaleźli ukryty kilogram marihuany - przekazał.

26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i trzy razy w tygodniu będzie musiał się stawiać w komendzie.

- Pół kilograma marihuany policjanci zabezpieczyli przy 31-latku, który w towarzystwie kolegi wracał do domu na warszawskiej Białołęce. Mężczyzna również będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zasądzony wobec niego dozór zobowiązuje go do meldowania się w komendzie dwa razy w tygodniu - podkreślił.

Wśród zatrzymanych 17-latek

Za handel środkami odurzającymi i psychotropowymi odpowie natomiast 17-letni pseudokibic zatrzymany w Śródmieściu. - Podczas przeszukania młodego człowieka oraz w piwnicy przynależnej do jego mieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 175 gramów marihuany, 22 gramy haszyszu, 12 gramów amfetaminy oraz substancje psychotropowe: 530 gramów mefedronu i 41 gramów MDMA - wyliczył.

Po usłyszeniu zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków i broni bez wymaganego zezwolenia decyzją sądu 17-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może grozić kara do 10 lat więzienia.

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości