Cezary Pazura zaszczepiony przeciw COVID-19. "Żeby żyć zdrowo jak najdłużej"

Najnowsze

Autor:
b
Źródło:
PAP
TVN24Cezary Pazura dołączył do grona w pełni zaszczepionych

Cezary Pazura, ambasador kampanii #SzczepimySię, przyjął w środę drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Szczepienie odbyło się na Stadionie Narodowym. - Myślę, że zwycięstwem każdego z nas jest to, że się podda szczepieniu – mówił aktor.

- Mam pewność, że dzisiaj po raz pierwszy na Stadionie Narodowym będę świadkiem wygranej – powiedział aktor przed przyjęciem drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Wyraził przy tym nadzieję, że w jego ślady pójdą wszyscy, którym na sercu leży zdrowie i powrót do normalności.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pazura zaszczepiony został preparatem firm Pfizer i BioNTech. Jak powiedział dziennikarzom po szczepieniu, pierwszą dawkę przyjął 6 kwietnia również na Stadionie Narodowym. - Wieczorem dostałem telefon, czy jestem chętny, bo zostały dwie wolne dawki – opowiadał. - I na jedną z nich się załapałem – dodał.

Zapewnił, że gdyby otrzymał możliwość zaszczepienia się preparatem innej firmy, również skorzystałby z okazji. Jego zdaniem w ostatnim czasie fake newsy na temat szczepionek zyskują większą popularność niż prawdziwe informacje. - Nie sądzę, by inne preparaty były mniej skuteczne lub by ciążyły na nich jakieś usterki, bo inaczej nie zostałyby dopuszczone – ocenił.

- Nie mam wątpliwości, że wszystkie szczepionki, które są dopuszczone i mają atesty, muszą działać podobnie – powiedział. Przyznał jednocześnie, że nie widzi ryzyka w poddawaniu się w szczepieniom, ponieważ od dziecka był szczepiony. Podkreślił, że także co roku szczepi się na grypę.

Cezary Pazura zaszczepionyPAP/Andrzej Lange

Dlaczego warto się szczepić? "Żeby żyć"

Pazura wyraził także przekonanie, że szczepionka przeciw COVID-19 to jedna z najlepszych dróg powrotu do normalności sprzed pandemii.

Dopytywany przez dziennikarzy, dlaczego jego zdaniem warto się szczepić, odpowiedział bez wahania: "żeby żyć". – Żeby żyć zdrowo jak najdłużej – powiedział. - Bo ja mam taki chytry plan na życie: na złość wszystkim chcę żyć bardzo długo i w zdrowiu, dlatego staram się dbać o zdrowie i będę to robił z premedytacją – przyznał.

Jak przekazano w środę na rządowych stronach, w Polsce wykonano dotąd 10 740 169 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepione, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, są 2 746 824 osoby. Pierwszą dawkę otrzymało ponad osiem milionów Polaków.

Zgodnie z zapowiedziami do 10 maja każdy dorosły obywatel będzie mógł otrzymać e-skierowanie i zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19.

Źródło: PAP

Autor:b

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Andrzej Lange

Raporty: