Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Szykują się do budowy drugiej estakady na Marsa. Utrudnienia dla kierowców

Najnowsze

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Żołnierska po remoncieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/12
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUlica Żołnierska po remoncie

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy drugiej estakady na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ostrzega kierowców przed pierwszymi utrudnieniami w ruchu. 

"Ruszamy z budową drugiej estakady na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej. Zaczynamy od prac, które umożliwią w następną sobotę, czyli 17 lipca, wprowadzenie nowych zasad przejazdu przez skrzyżowanie" - czytamy na Facebooku ZMID. Zasadnicza zmiana, która zostanie wprowadzona w związku z planowanymi pracami, to uruchomienie drugiego kierunku ruchu na istniejącej estakadzie.

Aktualnie ruch na niej odbywa się jedynie w stronę granicy miasta. Od soboty zaczyna się budowa tzw. przewiązek umożliwiających wjechanie i zjechanie z estakady również w stronę centrum. Prace wymagają częściowego zajęcia skrajnego, lewego pasa ruchu na jezdniach Żołnierskiej i Marsa w rejonie wjazdu i zjazdu z estakady.

Ostatni etap

Budowa estakady będzie trzecim i ostatnim etapem modernizacji Marsa i Żołnierskiej od Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Ułatwi wjazd mieszkańcom Rembertowa, Wesołej i podwarszawskich miejscowości. Ma ona również umożliwić bezkolizyjny przejazd przez skrzyżowanie Żołnierskiej i Marsa w stronę centrum Warszawy. Oprócz budowy nowej estakady, prace obejmą budowę odwodnienia, energooszczędnego oświetlenia, nowej sygnalizacji świetlnej i zieleni.

We wrześniu ubiegłego roku zakończył się drugi etap przebudowy ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej. Nie rozwiązało to jednak problemów wciąż korkującego się skrzyżowania.

Budowa 500-metrowego wiaduktu ma umożliwić kierowcom bezkolizyjny przejazd od Żołnierskiej do Trasy Siekierkowskiej. Jak informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl, wiaduktu w kierunku Trasy Siekierkowskiej nie udało się wybudować od razu z powodu sporu miasta z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego. Chodziło o zdjęcie ochrony konserwatorskiej z fragmentu działki pod estakadą. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZMID