Usunięto awarię wodociągową na Grochowskiej. Ulica znów przejezdna

Aktualizacja:
Autor:
kk,
mg,
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Trwa usuwanie awarii na Grochowskiej
Trwa usuwanie awarii na GrochowskiejArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plTrwa usuwanie awarii na Grochowskiej

W piątek w rejonie skrzyżowania Grochowskiej z Zamieniecką zapadła się jezdnia. Były spore utrudnienia w ruchu. Autobusy jeździły objazdem. Naprawa zakończyła się dopiero w niedzielę wieczorem.

"W niedzielę wieczorem, o 20.40, przywróciliśmy ruch na skrzyżowaniu Grochowskiej z Zamieniecką. W piątek po południu doszło tam do awarii magistrali wodociągowej o średnicy 30 cm. Po dotarciu do miejsca rozszczelnienia okazało się, że wymiany wymaga 5-mertowy odcinek rury. Wodociągowcy pracowali na miejscu 24 h na dobę. Dziękujemy mieszkańcom za zrozumienie i przepraszamy za utrudnienia komunikacyjne. Nasze prace na magistrali nie wymagały wstrzymania dostaw wody" - poinformowało w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Naprawa trwała przez cały weekend

W sobotę przed południem na Grochowskej był Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - To jest awaria rury z zimną wodą. Jest zrobiony wykop, wewnątrz pracują pracownicy MPWiK. Uszkodzone rury są demontowane - relacjonował. - Grochowska wciąż jest nieprzejezdna od ronda Wiatraczna w kierunku Płowieckiej - dodał.

Na miejsce wrócił w niedzielę. - Robotnicy zagęszczają grunt w wykopie. Jezdnia w stronę Wawra jest cały czas zablokowana. Kierowcy, jadący od strony ronda Wiatraczna, na skrzyżowaniu muszą skręcić w prawo w Zamieniecką - przekazał w niedzielę o 9.30 Artur Węgrzynowicz.

Utrudnienia miały trwać kilka godzin, ale w sobotę rano PAP poinformowała, że wodociągowcy wciąż pracują na skrzyżowaniu, a ruch miał być przywrócony dopiero w sobotę po południu. Ale tak się nie stało. Grochowska ma być ponownie przejezdna w niedzielę, choć nie wiadomo jeszcze, o której godzinie.

"Zakończyliśmy wymianę pięciometrowego odcinka magistrali. Pracujemy dalej, po zakończeniu robót związanych z nawodnieniem magistrali zajmiemy się jezdnią" - poinformowało w mediach społecznościowych Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Autobusy skierowano na objazdy

W związku z pracami komunikacja miejska została skierowana na objazdy. Zmienionymi trasami kursowały autobusy linii 123, 125, 141, 142, 143, 145, 148, 173, 183, 521, 702, 704, 720,  722, 730 i Z42.

W piątek po godzinie 16 utrudnienia były na tyle duże, że konieczne było wsparcie policji w kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu. W sobotę rano policja nie była już potrzebna. - Wszystko jest tam już odpowiednio oznaczone i wydzielone - przekazała Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.

Zapadnięta jezdnia na Grochowskiej

Jak informowali w piątek po południu wodociągowcy, w wyniku awarii doszło do zapadnięcia fragmentu jezdni. "Musieliśmy wyłączyć z ruchu dwa pasy jezdni. Do dyspozycji kierowców jadących w stronę Wawra jest jeden, skrajny prawy pas ruchu. Wodociągowcy robią wszystko, by jak najszybciej usunąć awarię i przywrócić normalny ruch. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o ostrożną jazdę" - poinformowało początkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Awaria dotyczy żeliwnej magistrali o średnicy 30 centymetrów. Na jej spodzie doszło do rozszczelnienia. - Będziemy pracowali do skutku. Nasi pracownicy dokopali się już do miejsca usterki. Okazało się, że fragment magistrali wymaga wymiany. Trwa odsłanianie uszkodzonej rury - przekazał w piątek przed godziną 21 Marek Smółka, rzecznik MPWiK. 

Jak podkreślił, awaria nie wpływa na dostawy wody do okolicznych domów.

Informowaliśmy także o awarii sygnalizacji na Czerniakowskiej i spowodowanych przez nią w miniony piątek utrudnieniach:

Korek po awarii sygnalizacji na Mokotowie (wideo bez dźwięku)
Korek po awarii sygnalizacji na Mokotowie (wideo bez dźwięku)Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk, mg, dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości