Miliony papierosów "ukryte za skrzyniami z ziemniakami"

Autor:
kz/kg
Źródło:
PAP
Przejęto papierosy warte ponad 15 mln zł
Przejęto papierosy warte ponad 15 mln zł
KAS
KASPrzejęto papierosy warte ponad 15 mln zł

Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji informują o dużej akcji w Warszawie i okolicach. Zabezpieczono ponad 20 mln sztuk nielegalnych papierosów. Towar miał być ukryty w naczepie samochodu, za skrzynkami z ziemniakami. Zatrzymany został 67-letni kierowca.

Justyna Pasieczyńska z Izby Administracji Skarbowej przekazała w piątek, że funkcjonariusze KAS wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji na jednym z parkingów w Warszawie skontrolowali samochód dostawczy. Na podstawie ustaleń operacyjnych funkcjonariusze dowiedzieli się, że w pojeździe mogą być papierosy bez polskich znaków akcyzy.

"W samochodzie ujawniono prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukryte były za skrzyniami z ziemniakami. Kierowca pojazdu został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony" - podała z kolei rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji Iwona Jurkiewcz.

67-latek był wcześniej zatrzymywany

Funkcjonariusze przeszukali również mieszkanie zatrzymanego kierowcy i jedną z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam znaleziono kolejnych 11,6 mln sztuk nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie zabezpieczyli ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. "Wartość kontrabandy oszacowano na 15,5 mln złotych, a gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 25 mln zł" – przekazała rzeczniczka mazowieckiej IAS.

67-letni kierowca pojazdu został zatrzymany i przesłuchany w charakterze podejrzanego. Przedstawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Rzeczniczka CBŚP poinformowała, że był on w przeszłości zatrzymywany za kradzieże z włamaniem. Postępowanie w jego sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola.

Autor:kz/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KAS

Pozostałe wiadomości