Muzeum Warszawy zostało otwarte 26 maja zeszłego roku. Udostępniono wówczas 8 z 21 gabinetów, w których pokazywane są "Rzeczy warszawskie". Jak tłumaczą władze placówki, każda rzecz ma swoją historię, a razem opowiadają historię miasta. Można je oglądać w gabinetach syren, widoków warszawskich, sreber i platerów, portretów, pomników, suwenirów, pocztówek oraz archeologicznym.
7352 rzeczy opowiadających historię Warszawy
- Otwarcie drugiej części wystawy głównej Muzeum Warszawy jest ważnym momentem dla naszego miasta, jego mieszkańców i turystów. Zakończenie tej inwestycji kulturalnej oznacza, że już w niedługim czasie publiczność będzie mogła zobaczyć "Rzeczy warszawskie" aż w 21 gabinetach tematycznych. Poprzez te, odwołujące się do emocji rzeczy, i kontakt z nimi, każdy ma okazję zgłębić wiedzę o stolicy i poznać jej niezwykłą historię – powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
W weekend 9 i 10 czerwca planowanie jest zaprezentowanie kompletnej wystawy. Po raz pierwszy zostaną pokazane wszystkie 7352 rzeczy w 21 gabinetach.
W 13 nowo otwartych pomieszczeniach zostanie zaprezentowanych ponad trzy tysiące eksponatów opowiadających historię Warszawy. Dotyczyć one będą galanterii patriotycznej, ubiorów, brązów warszawskich, rysunku architektonicznego, relikwii, zegarów, Schielów, fotografii, detalu architektonicznego, planów i map miasta, Ludwika Gocla, medali oraz opakowań firm warszawskich. W niektórych pomieszczeniach co kilka miesięcy zmieniać się będzie część przedmiotów.
Muzeum w 11 kamienicach
Otwarcie drugiej części wystawy głównej będzie dopełnieniem Projektu Muzeum OdNowa, czyli pierwszej od czasów powojennej odbudowy Starego Miasta gruntownej modernizacji i odrestaurowaniu 11 kamienic składających się na siedzibę główną Muzeum Warszawy. W placówce działa księgarnia, czytelnia, kawiarnia oraz punkt widokowy.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O MUZEUM WARSZAWY.
bb/b