Trwają odbiory II linii metra. Strażacy testują łączność

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego o odbiorach II linii metra
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego o odbiorach II linii metra
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plDyrektor Zarządu Transportu Miejskiego o odbiorach II linii metra

Trwają odbiory na stacjach Rondo ONZ i Rondo Daszyńskiego. Jak poinformował, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego "praca jest żmudna i wykonuje ją ogromna liczba inspektorów". W czwartek odbyły się także ćwiczenia straży pożarnej.

- Odbiory są realizowane przez inwestora, inwestora zastępczego i budowniczych metra, po to, żeby odpowiednio przygotować wnioski dla organów zewnętrznych, czyli przede wszystkim dla Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego – wyjaśniał w czwartek Wiesław Witek, dyrektor ZTM.

I przypomniał, że procedura zaczęła się 13 października na stacji Rondo ONZ, a 17 października komisja udała się na Rondo Daszyńskiego.

- Na razie nic nie wykryto - powiedział pytany, czy podczas odbiorów natrafiono na jakieś problemy. - W chwili obecnej kontrolowana jest dokumentacja powykonawcza ze stanami faktycznymi. Jest to żmudna praca, którą wykonuje ogromna liczba inspektorów - zapewnił dyrektor.

Strażacy sprawdzali łączność

ZTM nie deklaruje na razie, kiedy dokładnie stacje zostaną zgłoszone do odbiorów zewnętrznych, czyli przede wszystkim Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego. - Myślę, że jakimś papierkiem lakmusowym będzie ta pierwsza decyzja o pozwoleniu na użytkowanie wydana przez WINB, ale to się dopiero zdarzy – zaznacza Witek.

Odbiorów zewnętrznych dokona także m.in. straż pożarna. Ale jej przedstawiciele już w czwartek zjawili się na stacji Rondo ONZ. Dlaczego? – Odbyły się ćwiczenia w celu sprawdzenia łączności, komunikacji radiowej w tunelach i na stacji – poinformował tvnwarszawa.pl Kacper Papis z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - To na razie nie ma jednak nic wspólnego z końcowymi odbiorami, których będziemy dokonywać – zastrzegł strażak.

SZCZEGÓŁOWY KALENDARZ ODBIORÓW

Zobacz testy na II linii metra:

Testy II linii metra
Testy II linii metraUM

O otwarciu II linii metra mówił pod koniec września Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego:

Kiedy warszawiacy pojadą II linią metra?
Kiedy warszawiacy pojadą II linią metra?TVN24

ran/b

Pozostałe wiadomości