Brutalne zabójstwo 45-latki. Nowe ustalenia w śledztwie

Źródło:
PAP
Zatrzymanie 27-latka podejrzanego o zabójstwo siostry
Zatrzymanie 27-latka podejrzanego o zabójstwo siostry
KPP w Mławie
Zatrzymanie 27-latka podejrzanego o zabójstwo siostry KPP w Mławie

Prokuratura poinformowała o wnioskach z sekcji zwłok 45-latki zamordowanej w listopadzie ubiegłego roku. Jest też opinia biegłego dotycząca wyników badań toksykologicznych podejrzanego o tę zbrodnię 27-letniego brata ofiary.

- Z opinii biegłych wynika, że na ciele ofiary stwierdzono obecność mnogich ran kłutych w obrębie szyi, a także ranę kłutą prawego łuku żebrowego z kanałem wnikającym do rany opłucnej i głęboką ranę kłutą nadbrzusza - powiedział prokurator Marcin Bagiński, szef Prokuratury Rejonowej w Mławie, która prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa mieszkanki Szumska.

Jak podkreślił, konkluzja pełnej opinii z sekcji zwłok 45-latki jest bardzo obszerna i szczegółowa i odnosi się także do dekapitacji ofiary. Powołując się na dobro śledztwa, zastrzegł jednocześnie, że na obecnym etapie postępowania nie może ujawnić innych szczegółów dotyczących wyników sekcji zwłok.

- Mogę powiedzieć, że opinia ta wskazuje, że obrażeń powstałych na skutek użycia narzędzia ostrego i tnącego było więcej niż to wynikało z ustaleń na początku postępowania - zaznaczył prokurator Bagiński.

Wyniki toksykologiczne podejrzanego

Prokurator Rejonowy w Mławie przekazał także, że badania toksykologiczne, które przeprowadzono po zatrzymaniu podejrzanego o zabójstwo 27-letniego Pawła O., wykazały obecność w jego krwi "amfetaminy w stężeniu odpowiadającym stanowi po użyciu środka odurzającego, czyli odpowiadającym stężeniu między 0,2 a 0,5 promila alkoholu". Uściślił, że wyniki te nie wskazują natomiast na obecności alkoholu we krwi podejrzanego w chwili jego zatrzymania.

W kontekście wyników badań toksykologicznych prokurator Bagiński przyznał, że na pytanie, czy obecność amfetaminy we krwi Pawła O. w takim stężeniu, jak stwierdzono, mogła mieć wpływ na jego świadomość w chwili popełnienia czynu, odpowiedzą biegli w ramach obserwacji psychiatrycznej podejrzanego, o której ostatnio zdecydował sąd.

Szef mławskiej prokuratury rejonowej dodał przy tym, iż "szczątkowa dokumentacja medyczna", do której udało się na razie dotrzeć, wskazuje, że kilka lat temu "miało miejsce pewne zdarzenie, w wyniku którego Paweł O. podczas wizyty u lekarza pierwszego kontaktu uskarżał się na ból głowy". - Wątek ten będzie dalej weryfikowany - zaznaczył prokurator Bagiński pytany, czy 27-latek leczył się wcześniej psychiatrycznie.

Będzie pod obserwacją psychiatryczną

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mławie kilka dni temu Sąd Okręgowy w Płocku zarządził obserwację psychiatryczną Pawła O. na okres do czterech tygodni. Zostanie ona przeprowadzona w jednej ze specjalistycznych placówek w centralnej Polsce.

Wcześniej powołani w śledztwie biegli psychiatrzy uznali, że na podstawie jednorazowego badania nie są w stanie wydać wiążącej opinii dotyczącej poczytalności 27-latka. Jednorazowe badanie psychiatryczne Pawła O. zostało przeprowadzone jeszcze w grudniu ubiegłego roku w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Do zabójstwa 45-latki, będącej wdową, matką dwójki dzieci, doszło 14 listopada ubiegłego roku w jej domu w miejscowości Szumsk pod Mławą. Podejrzany o zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem jest 27-letni brat kobiety. Jak ujawniła prokuratura, motyw zbrodni jest związany z "zaszłościami rodzinnymi". Grozi mu dożywocie.

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Mławie

Pozostałe wiadomości

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kundelek z podwarszawskiego schroniska został dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Zabieg wykonano tuż po adopcji, a okaleczony czworonóg został zwrócony. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt zawiadomiła organy ścigania. W sprawie zapadł już jeden wyrok - uniewinniający oskarżonego. Apelacja okazała się skuteczna i sprawa wróciła do sądu do ponownego rozpatrzenia.

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP