- Na samym skwerze Hoovera jest około 100 osób. Dzieje się dużo ciekawych rzeczy - relacjonował w sobotnie południe Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.
Muzyka sprzed wojny
Jakie atrakcje przygotowano dla przechodniów, którzy chcą się cofnąć w czasie?
- Wybijane są monety, rysowane karykatury, rozdawane gazetki "Kurjer Warszawski". Słychać także muzykę z lat 30. – wylicza Krysztofiński.
W ciągu dwóch weekendowych dni na Trakcie Królewskim będzie można zobaczyć występy muzyczne i pokazy mody sprzed lat. Zaplanowano także spotkania z twórcami filmu "Warszawa 1935", paradę przedwojennych samochodów, czy przejażdżki starym tramwajem w Al. Jerozolimskich.
Przedwojenne klimaty na Krakowskim Przedmieściu
Warszawa 1935 na Trakcie Królewskim
16 - 17 marca na Trakcie Królewskim (od Ronda de Gaulle’a po kościół św. Anny)od 11:00 do 18:00, wstęp darmowy
"Warszawa 1935"
Pierwsza w historii cyfrowa rekonstrukcja przedwojennej Warszawy trafiła do kin - 15 marca.
20-minutowy film "Warszawa 1935", prezentujący w technologii 3D przedwojenną stolicę, powstawał przez 4 lata w studiu efektów specjalnych Newborn. Twórcy skupili się na północnym fragmencie Śródmieścia: od skrzyżowania ulicy Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich do Ogrodu Saskiego. Zajrzeli także na place Dąbrowskiego, Napoleona i Piłsudskiego. - Myślę, że wiele osób nie wyobraża sobie, jak piękne było to miasto. Będą pod dużym wrażeniem - ocenił w piątkowej rozmowie z PAP, po pokazie prasowym w Warszawie ,Wojciech Pronobis z Towarzystwa Ubezpieczeń Prudential Polska, które jest mecenasem filmu.
Zobacz zwiastun tuż przed premierą
ran/mz