Sportowy pojedynek kandydatów. Od zrujnowanej Skry do potężnej Barcelony

[object Object]
Rafał Trzaskowski o inwestycjach sportowychTVN24
wideo 2/5

Nowa hala widowiskowa, remont zapuszczonego stadionu Skry i sport amatorski były głównymi tematami pierwszej debaty wyborczej kandydatów na prezydenta Warszawy, która koncentrowała się na sporcie.

Debata odbyła się na stadionie Legii Warszawa. Zaproszenie przyjęli: Sławomir Antonik, Piotr Ikonowicz, Patryk Jaki, Marek Jakubiak, Krystyna Krzekotowska, Paulina Piechna-Więckiewicz (w zastępstwie Jana Śpiewaka), Andrzej Rozenek, Rafał Trzaskowski i Jacek Wojciechowicz.

Pierwszym tematem była budowa hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia, której dotychczas stolica Polski się nie doczekała. Kandydat Bezpartyjnych Samorządowców Sławomir Antonik stwierdził, że wystąpił z tą inicjatywą już dawno. Odrzucił jednak lokalizację na błoniach Stadionu Narodowego, za lepszą uznając "bramę białostocką". – I będziemy się przy tym upierać, teren przy Radzymińskiej w połączeniu z trasą S8 znakomicie by odpowiadał na tę inwestycję – stwierdził.

Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) wytykał Patrykowi Jakiemu (Zjednoczona Prawica), że ten głosował przeciw, gdy Platforma Obywatelska proponowała poprawki budżetowe, dzięki którym można byłoby sfinansować halę obok Stadionu Narodowego czy stadion lekkoatletyczny Skry. Jaki określił to mianem "propagandowej zagrywki", twierdząc, że nie można realizować takich wydatków, gdy nie ma gotowego projektu i zarezerwowanych środków w budżecie miasta.

"Pozamiatano sport masowy"

Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej upominał się o stadion Skry. – Byłem tam dziś rano, zobaczyłem te chaszcze na widowni. Pamiętam czasy, kiedy Skrę chcieli zlikwidować, deweloperzy już się szykowali na działki. To Anita Włodarczyk i trener Krzysztof Kaliszewski ocalili ten klub – argumentował, nawiązując do sukcesów polskiej młociarki, po których zwrócono uwagę, w jak fatalnych warunkach trenuje. Według Ikonowicza, Skra to jeden z dowodów na to, jak "pozamiatano sport masowy w Warszawie".

W podobnym tonie wypowiadał się odległy mu światopoglądowo kandydat Kukiz’15. – Warszawianka, Polonia, Skra to wielkie wyrzuty sumienia miasta – punktował Marek Jakubiak. - Anita Włodarczyk trenuje w ruinach - dodał.

Były wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz (dziś kandydat niezależny) zwrócił uwagę, że sytuacja ze Skrą była inna niż rysował ją Ikonowicz. – Nie miasto miało zakusy na współpracę z deweloperem, tylko poprzedni zarząd klubu, na co miasto się nie zgodziło – zauważył.

Patryk Jaki odwołał się do liczb. – Mam tu raport ze średnimi wydatki na sport w miastach wojewódzkich w latach 2015-17. Na pierwszym miejscu Opole, na ostatnim – Warszawa – stwierdził.

"Konieczny system stypendialny"

Krystyna Krzekotowska (Światowy Kongres Polaków) zapowiadała stypendia (także zagraniczne) dla trenerów. Bardzo nisko oceniła kompetencje dzisiejszych szkoleniowców pracujących z dziećmi. – Uszkadzają im kręgosłupy i psychikę – stwierdziła ku ogólnemu zdziwieniu słuchaczy.

Także Andrzej Rozenek (popierany przez SLD Lewica Razem) domagał się "przywrócenia odpowiedniego statusu trenerom i działaczom". - Bez działaczy sportowych nie ma sportu - uznał. Zapowiedział stypendia dla zawodników i inwestycje w infrastrukturę. - Za mojej kadencji zostanie odbudowana Skra, powstanie tam stadion lekkoatletyczny imienia Ireny Szewińskiej. Zostanie odbudowany tor żużlowy na Gwardii. Powstanie hala sportowo-widowiskowa imienia Roberta Brylewskiego, ponieważ sport i muzyka idą często w parze – obiecywał Rozenek.

O trenerach mówił również Ikonowicz. Dowodził, że sukcesy warszawskich sportowców to często efekt ich osobistego poświęcenia. - Trzeba zrobić tak, żeby nie musieli "gryźć trawy", może jakieś mieszkania od miasta? – zastanawiał się lider Ruchu Solidarności Społecznej. Przekonywał też do transferów skierowanych do trenujących. – Konieczny jest system stypendialny. Młodzież nie zawsze może liczyć na rodziców albo sponsora. Sport powinien być zdemokratyzowany – postulował.

Paulina Piechna-Więckiewicz (zastępująca chorego Jana Śpiewaka z Wygra Warszawa) uznała, że "hala jest ważna, ale trzeba postawić na sport amatorski". Dowodziła, że rodzice (m.in. ona sama) muszę płacić prywatnym firmom za zajęcia pozalekcyjne dzieci realizowane na terenie szkoły. - W trakcie przerwy wakacyjnej dzieciaki nie mogą dostać się na boiska szkolne. Nasze dzieci tyją najszybciej w Europie – zauważyła.

Renesans historycznych klubów

Dużo sportowi amatorów poświęcił także Andrzej Rozenek. – Moim celem jest masowy i bezpłatny sport dzieci i młodzieży. Zdaje sobie sprawę, ile to kosztuje, ale Warszawę stać na bezpłatne zajęcia sportowe. Będę chciał wsparcia dla obiektów wodniackich, lepszego wykorzystania Portu i Cypla Czerniakowskiego – obiecywał. Jako jedyny odwołał się także do tych, którzy trenują… przed komputerem. – Stworzę warszawska ligę e-sportową pod patronatem prezydenta miasta stołecznego – postulował.

Rafał Trzaskowski nie chciał być gorszy. - Dziś sport uprawia 27 tysięcy dzieciaków, chciałbym żeby było ich dwa razy tyle - zapowiedział polityk PO i przedstawił kilka rozwiązań, które mają w tym pomóc: Ośrodki Sportu i Rekreacji mają zostać przekształcone w jednostki budżetowe, obiekty szkolne szerzej otwarte, we wszystkich dzielnicach ma działać jednolity system ich rezerwacji, a orliki i syrenki zostać zadaszone. - Będziemy walczyli o renesans klubów takich jak Marymont czy Sarmata. Będziemy rozwijać stypendia - obiecywał i zwrócił uwagę, że "dziś 400 sportowców z największymi sukcesami jest sponsorowana przez miasto".

Bliżej Barcelony czy Odry Opole?

Spór między kandydatami wywołała też Legia i jej stadion. Rafał Trzaskowski zauważył, że trudno narzekać na warunki Legii siedząc na nowoczesnym stadionie przy Łazienkowskiej. – Został wybudowany dzięki obecnym władzom Warszawy, dzięki Platformie Obywatelskiej. Przedstawiciele PiS w Radzie Warszawy byli przeciwko rozbudowie stadionu Legii, Mariusz Błaszczak chciał to zgłaszać do Komisji Europejskiej – przypominał. Patryk Jaki odparował, że powstanie obiektu zawdzięczamy byłemu prezydentowi stolicy Lechowi Kaczyńskiemu, który rozpoczął inwestycję, i jego następcy (w randze komisarza) Kazimierzowi Marcinkiewiczowi (wtedy też z PiS).

- Wszystkie kluby mają wybudowane stadiony przez miasto, to obowiązek miasta, nie coś, czym powinni się państwo chwalić - mówił w kierunku Trzaskowskiego i Wojciechowicza (odpowiadał z inwestycje jako wiceprezydent). Wytykał, opierając się na raporcie EY, że Legia płaci miastu aż cztery miliony złotych rocznie za dzierżawę swojego obiektu, tymczasem Lech Poznań – 600 tysięcy, Górnik Zabrze – 0. Nakreślił też mocarstwowe plany dla klubu z Łazienkowskiej. - Najwyższy czas, żebyśmy obudzili prawdziwe aspiracje sportowe. Warszawa nie może się mierzyć z innymi miastami w Polsce, powinna się mierzyć z największymi miastami europejskimi – postulował i opowiadał o Barcelonie, wielosekcyjnym gigancie, który powinien być – według polityka zjednoczonej Prawicy – wzorem dla Legii.

Ripostował Andrzej Rozenek. – Gdzie są granice tej kiełbachy wyborczej? Kandydat PiS obiecał, że Legia będzie Barceloną. Obawiam się, że za pana kadencji Legia będzie jak Odra Opole, nie jak Barcelona – kpił. Ale przychylił się do pomysłu zniesienia czynszu i podatku gruntowego, które płaci Legia.

Niezrażony gospodarzami Marek Jakubiak krytykował władze Legii. – To jest prywatna spółka, która jest źle zarządzana – grzmiał wytykając ogromne zarobki piłkarzy, nieuzależnione od wyników sportowych. Jeszcze dalej poszedł Piotr Ikonowicz. - Legia kompromituje warszawski sport na arenie międzynarodowej, ale ma kapitał w postaci fanatycznego uwielbienia kibiców w całej Polsce. Trzeba to wykorzystywać – powiedział.

Preferencje za demokratyzację

Wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni, że należy zwiększyć finansowanie sportu, także zawodowego. Wojciechowicz i Trzaskowski zastrzegli, że powinno być to uzależnione od wyników, które osiągają zawodnicy. Inne, ciekawe rozwiązanie zaproponowała Piechna-Więckiewicz. – Uważamy, że miasto powinno dążyć do skłonienia władz klubu, żeby kibice i kibicki brali udział w zarządzaniu klubami. Jeśli mamy mówić o preferencjach podatkowych, to wymóg demokratyzacji powinien mieć znaczenie. Pieniądze płynące z miasta do klubów to także wymagania, np. szkolenia młodzieży, wykopania faszyzmu ze stadionów. Miasto musi mieć na to wpływ. Preferencje tak, ale jeśli przestrzegamy zasad – podsumowała.

Debatę zorganizowały Legia Warszawa i 300polityka.

Materiał "Faktów TVN" o debacie
Materiał "Faktów TVN" o debacie tvn

Piotr Bakalarski

Pozostałe wiadomości

W najbliższy weekend, 19-21 kwietnia, drogowcy ułożą ostatnią warstwę asfaltu na jezdni ulicy Gagarina w kierunku Belwederskiej oraz na skrzyżowaniu z Czerniakowską. Kierowcy w obie strony będą jeździli po jednej nitce drogi. Uruchomienie trasy tramwajowej planowane jest na połowę maja.

W weekend zmiany dla kierowców na Gagarina. Ruch tylko jedną nitką

W weekend zmiany dla kierowców na Gagarina. Ruch tylko jedną nitką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rzecznik Praw Pacjenta prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie śmierci pacjentki szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Starsza kobieta poczuła się źle po zabiegu kardiologicznym, nikt nie odpowiadał jednak na jej wezwania o pomoc. Zrezygnowana miała zadzwonić pod numer alarmowy 112. Rzecznik sprawdza między innymi sprawność systemu do wzywania pomocy w placówce.

Rzecznik Praw Pacjenta bada sprawę śmierci kobiety, która ze szpitalnego łóżka miała dzwonić po pogotowie

Rzecznik Praw Pacjenta bada sprawę śmierci kobiety, która ze szpitalnego łóżka miała dzwonić po pogotowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Gazeta Stołeczna, Super Express

Sąd Okręgowy w Radomiu podwyższył karę z dwóch do czterech lat więzienia dla sprawcy wypadku, w którym zginął 18-latek. Do tragedii doszło, gdy 35-letni Mateusz D. demonstrował możliwości auta potencjalnemu kupcowi.

18-latek szedł po chodniku, zginął pod kołami samochodu. Sąd podwyższył karę dla sprawcy

18-latek szedł po chodniku, zginął pod kołami samochodu. Sąd podwyższył karę dla sprawcy

Źródło:
PAP

Na lokalnej drodze w gminie Leszno zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala. Na miejscu pracowały służby.

Z jednego samochodu niewiele zostało, drugi dachował

Z jednego samochodu niewiele zostało, drugi dachował

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W czwartek, 18 kwietnia, rozpocznie się przebudowa ulicy Spartańskiej na Mokotowie. Jezdnia zyska nową nawierzchnię, powstaną miejsca postojowe. Skorzystają też rowerzyści. Prace spowodują utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. Inaczej pojadą autobusy.

Rusza przebudowa Spartańskiej. Prace do końca wakacji

Rusza przebudowa Spartańskiej. Prace do końca wakacji

Źródło:
PAP

Jedna ze studzienek kanalizacyjnych na Powstańców Śląskich na Bemowie straciła pokrywę. W niezabezpieczoną dziurę mogły wpaść przejeżdżające auta - interweniowali strażnicy miejscy.

"Głęboka na kilka metrów dziura" na jednej z głównych  ulic Bemowa

"Głęboka na kilka metrów dziura" na jednej z głównych ulic Bemowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nieznany sprawca zniszczył pasiekę na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. "Mieszkało tu 20 pszczelich rodzin. Trzech z nich już nie ma. Stan pozostałych będziemy dopiero badać" - podało muzeum. Sprawę bada policja.

"Roztrzaskał ule. Wyjął ramki z pszczołami i rozrzucił je po okolicy". Policja ma nagrania z monitoringu

"Roztrzaskał ule. Wyjął ramki z pszczołami i rozrzucił je po okolicy". Policja ma nagrania z monitoringu

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

O podpalenie mercedesa we Włochach podejrzani są 29-latek i 25-latka. Zostali zatrzymani przez policjantów i usłyszeli zarzuty. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie.

Spalił się mercedes i dwa inne samochody. Zarzuty dla 29-latka i 25-latki

Spalił się mercedes i dwa inne samochody. Zarzuty dla 29-latka i 25-latki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ponad dwa promile, dzieci i znajomy w aucie, a oprócz tego brak prawa jazdy. Policja zatrzymała 35-letniego kierowcę po kontroli na drodze pod Wyszkowem. - Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem - przekazała rzeczniczka tamtejszej policji, młodszy aspirant Wioleta Szymanik.

Wiózł dwoje dzieci i znajomego. Był pijany

Wiózł dwoje dzieci i znajomego. Był pijany

Źródło:
PAP

W środę wydobyto leżącą od ponad miesiąca na wawerskich mokradłach cessnę 150. Na prośbę prokuratury w trudnej operacji uczestniczyło wojsko. Najpierw zdemontowano skrzydła oraz ogon samolotu, a następnie przetransportowano jego kadłub na bardziej stabilny grunt.

Zdemontowali skrzydła i ogon, a kadłub przenieśli na łódź

Zdemontowali skrzydła i ogon, a kadłub przenieśli na łódź

Źródło:
tvnwarszawa.pl

28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nic nie robił sobie z dozoru, zakazu kontaktowania się i zbliżania do sąsiadów, których uporczywie nękał. Wciąż nachodził ich, a w nocy budził i groził. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie też za kierowanie motocyklem wbrew aktywnemu zakazowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Nękał sąsiadów mimo zakazu zbliżania się. "Budził w nocy i groził"

Nękał sąsiadów mimo zakazu zbliżania się. "Budził w nocy i groził"

Źródło:
PAP

Uszkodzony przez ciężarówkę tunel w Sulejówku daje się we znaki kierowcom, którzy od wczoraj muszą stać w korkach. Do wyboru mają jedynie objazdy w Wesołej i Józefinie. Zgodnie z przepisami oznakowanie mówiące o dozwolonej wysokości wjeżdżającego tu pojazdu nie jest potrzebne, ale po sugestiach kierowców władze miasta zamierzają to zmienić. Według wstępnych szacunków kierowcy będą mogli tędy przejeżdżać na początku przyszłego tygodnia.

Ciężarówka uszkodziła tunel w Sulejówku, będzie nowe oznakowanie. Kiedy wróci ruch?

Ciężarówka uszkodziła tunel w Sulejówku, będzie nowe oznakowanie. Kiedy wróci ruch?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Już trzeci dzień z rzędu aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie próbowali blokować mosty w Warszawie. Dzisiaj rano pojawili się na moście Poniatowskiego. Były utrudnienia.

Aktywiści klimatyczni na moście Poniatowskiego

Aktywiści klimatyczni na moście Poniatowskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl /PAP

Stołeczni policjanci grupy "Orzeł", zwalczający przestępczość samochodową, zatrzymali osiem osób podejrzanych kradzieże aut i paserstwo. W trakcie przestępstw złodzieje zakładali na twarz silikonowe maski, a w ciągu dwóch dni potrafili ukraść auta warte nawet pół miliona złotych. Policjanci zlikwidowali dwie "dziuple" pod Warszawą, w których odbywał się już demontaż skradzionych samochodów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Zakładali silikonowe maski i kradli auta. Policja rozbiła wołomiński gang samochodowy

Zakładali silikonowe maski i kradli auta. Policja rozbiła wołomiński gang samochodowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Duże utrudnienia w ruchu występują po zderzeniu dwóch aut na Wale Miedzeszyńskim. Na miejscu interweniują straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Wypadek na Wale Miedzeszyńskim, duże utrudnienia w ruchu

Wypadek na Wale Miedzeszyńskim, duże utrudnienia w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W wynajętym mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli nie tylko niedozwolone substancje, ale także elektroniczne wagi służące do ich porcjowania.

Amfetamina, kokaina i psychotropy w mieszkaniu na Białołęce. Trzech mężczyzn z zarzutami

Amfetamina, kokaina i psychotropy w mieszkaniu na Białołęce. Trzech mężczyzn z zarzutami

Źródło:
PAP

W najbliższą niedzielę Radosław Witkowski oraz Artur Standowicz zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Radomia. Za pośrednictwem ankiety przygotowanej przez Polską Agencję Prasową kandydaci odpowiedzieli na pytania m.in. dotyczące największych wyzwań przed jakimi stoi miasto, a także kluczowych inwestycji, które mogą zmienić jego oblicze.

Jeden chce wykorzystać potencjał lotniska, drugi zatrzymać "bałagan w inwestycjach"

Jeden chce wykorzystać potencjał lotniska, drugi zatrzymać "bałagan w inwestycjach"

Źródło:
PAP

Zapiski z pierwszego miesiąca Powstania Warszawskiego przeplatane z miłosną historią. Syn znanej aktorki Aliny Janowskiej odnalazł wśród rodzinnych pamiątek dziennik matki, o którym nikt wcześniej nie wiedział. Odręcznie pisane przez Janowską notatki trafiły we wtorek do Muzeum Powstania Warszawskiego.

"Zakochuje się w swoim dowódcy, który ginie". O dzienniku powstańczym znanej aktorki nikt nie wiedział

"Zakochuje się w swoim dowódcy, który ginie". O dzienniku powstańczym znanej aktorki nikt nie wiedział

Źródło:
PAP

Okna zabite deskami, niszczejące mury i wszechobecne graffiti. Jeden z pustych budynków stoi zaledwie 100 metrów od stacji metra Centrum w Warszawie. W innym, w dosyć prestiżowej lokalizacji, na Woli, mieszkają bezdomni. W stolicy, gdzie ceny mieszkań przekraczają 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy, w 2023 było ponad 2700 pustostanów. Miasto przyznaje: ta liczba nie maleje. Pomóc ma między innymi projekt "lokal za remont", z którego mogą korzystać osoby oczekujące w kolejce na mieszkanie z gminnego zasobu.

W mieście, w którym ceny mieszkań biją rekordy, jest ponad 2700 pustostanów

W mieście, w którym ceny mieszkań biją rekordy, jest ponad 2700 pustostanów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od czterech dni na środku Placu Pięciu Rogów stało auto Szymona Nieradki. Dostał za to 100 złotych mandatu. Gdyby samochód stał bez biletu na wyznaczonym miejscu parkingowym, to każdego dnia płaciłby 300 złotych kary. Parkując na placu, aktywista chce zwrócić uwagę na niesprawiedliwe i przestarzałe przepisy.

Parkował cztery dni na środku placu, dostał 100 złotych mandatu. Zwraca uwagę na niesprawiedliwe przepisy

Parkował cztery dni na środku placu, dostał 100 złotych mandatu. Zwraca uwagę na niesprawiedliwe przepisy

Źródło:
PAP

Kierujący audi uderzył w bariery przy zjeździe z trasy S17. Jak dowiedział się nasz reporter, kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawą zajmuje się policja.

"Pojechał prosto i uderzył w betonowe zapory"

"Pojechał prosto i uderzył w betonowe zapory"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W pobliżu centrum handlowego na Pradze Południe doszło we wtorek wieczorem do zderzenia trzech aut. Policja przekazała, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Wieczorne zderzenie trzech aut, sprawca był nietrzeźwy

Wieczorne zderzenie trzech aut, sprawca był nietrzeźwy

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Prokuratura o rok chce przedłużyć śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej Poli. Dziewczyna trafiła do szpitala w Piasecznie z objawami grypy, jednak jej stan zaczął się pogarszać, nastolatka zmarła. Śledztwo, wciąż toczące się w sprawie, trwa już blisko rok.

Polę przyjęto do szpitala, gdy już nie mogła oddychać. Zmarła. Zarzutów nie ma, śledztwo ma trwać jeszcze rok

Polę przyjęto do szpitala, gdy już nie mogła oddychać. Zmarła. Zarzutów nie ma, śledztwo ma trwać jeszcze rok

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Uwaga! TVN

Zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na Muranowie. Młoda kobieta, będąca pod wpływem alkoholu, wjechała w tył stojącego na czerwonym świetle samochodu. Jedna osoba zginęła. Śledczy ustalili, że w momencie zdarzenia na liczniku auta oskarżonej mogło być nawet 120 km/h, a chwilę wcześniej 180 km/h.

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Miała "zły dzień", pijana wsiadła do auta. Jechała bardzo szybko, doszło do wypadku, zginął człowiek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Para młodych ludzi miała już dosyć przebywania w zatłoczonym lokalu z rodziną. W tym samym budynku było puste mieszkanie, więc je zajęli i nielegalnie podłączyli prąd. Mieszkali tam kilka dni.

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Zajęli puste mieszkanie, bo mieli "dość tłoku"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec osiedla Miasteczko Wilanów zgłosił w nocy awanturę domową. Kiedy na miejsce przyjechali strażnicy miejscy, zastali pijaną 38-latkę i jej partnera. Okazało się, że kobieta była poszukiwana.

Wezwał pomoc, bo "partnerka od kilkunastu dni piła alkohol". Kobieta trafiła do aresztu

Wezwał pomoc, bo "partnerka od kilkunastu dni piła alkohol". Kobieta trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ogromny korek utworzył się w porannym szczycie w Sulejówku. Kierowca auta ciężarowego uszkodził nowy tunel, służby muszą sprawdzić jego konstrukcję. Przejazd w obie strony jest zablokowany, policja kieruje na objazdy. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, zarządca obiektu, przekazał, że tunel zostaje zamknięty do czasu naprawy.

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Nowy tunel uszkodzony i zamknięty. Duże utrudnienia w Sulejówku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wyszedł z domu do pracy. Tego dnia tam jednak nie dotarł. Został zatrzymany, gdy wysiadał z autobusu. Trafił do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata. Był bowiem poszukiwany.

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Wyszedł do pracy, trafił do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl