Spadł śnieg, ślisko na drogach

[object Object]
Przejazd ulicami WarszawyTVN24
wideo 2/5

Rano w poniedziałek w Warszawie spadł pierwszy śnieg. Warunki drogowe są trudne. Na ulice wyjechały pługosolarki.

O pierwszym śniegu alarmuje reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak. - Opady śniegu są coraz bardziej obfite. Jest ślisko. Samochody zwolniły do 15 kilometrów na godzinę. Na ziemi jest duża ilość śniegu. Auta zaparkowane są całkowicie białe - informuje Marcinczak. - Przy takiej aurze może dochodzić do wielu kolizji. Trzeba jeździć wolno i bezpiecznie, bo warunki jazdy są bardzo trudne - ostrzega.

Zarząd Oczyszczania Miasta informuje o 42 posypywarkach, które pracują na mostach, wiaduktach i ulicach spadkowych. "Działania służb oczyszczania miasta rozpoczęły się o godz. 7.25 i potrwają co najmniej półtorej godziny. Przed śliskością zabezpieczanych jest siedem warszawskich mostów, wiadukty, estakady i takie strome ulice jak m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. W sumie blisko 230 kilometrów jezdni" - informuje ZOM.

Przypomnijmy, ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko części warszawskich ulic, czyli tych, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

Pochmurno z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem - tak, wedle synoptyków tvnmeteo.pl, zapowiada się poniedziałek. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

mp/b

Pozostałe wiadomości