Trzylatka uwięziona w rozbitym samochodzie. Z wraku uwolnili ją strażacy

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek w Sochaczewie

We wtorek w Sochaczewie doszło do zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym. W drugim z pojazdów uwięziona była trzyletnia dziewczynka.

Informację o wypadku przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. Do zdarzenia doszło przed godziną 8 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Łubiejewską. Na miejsce wysłano dwa zastępy oraz samochód operacyjny JRG PSP oraz zastęp OSP Rybno.

"Po przybyciu stwierdzono, że w zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki BMW oraz ciągnik siodłowy DAF z naczepą. Kierujący pojazdami wysiedli z rozbitych pojazdów o własnych siłach. W samochodzie osobowym pozostawała przytomna, poszkodowana 3-letnia dziewczynka" - poinformowała KP PSP w Sochaczewie.

Strażacy wycinali karoserię

Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć uwięzioną trzylatkę. "W porozumieniu z ratownikami zespołu ratownictwa medycznego dziewczynkę ewakuowano z samochodu w foteliku. W celu zmniejszenia stresu związanego z zaistniałym zdarzeniem wręczono dziecku pluszową maskotkę misia-ratownika" - przekazali strażacy.

Następnie strażacy odłączyli akumulator w samochodzie osobowym oraz zasypali sorbentem wycieki płynów eksploatacyjnych. Działania były prowadzone przez ośmiu strażaków PSP i pięciu druhów z OSP.

Informowaliśmy również o zderzeniu na trasie S2:

Zderzenie na trasie S2
Zderzenie na trasie S2Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/PKoz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Sochaczewie

Pozostałe wiadomości