Ścieżka absurdów na Woli. "Jest niebezpiecznie, przestawimy płot"

Ścieżka przy płocie na Prostej
Ścieżka przy płocie na Prostej
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plŚcieżka przy płocie na Prostej

Wysunięte ogrodzenie, absurdalnie ustawiony kosz na śmieci a na koniec - ścieżka rowerowa, która zamienia się w chodnik i chodnik, który zamienia się w ścieżkę. To miejsce na Woli doskonale znają piesi i rowerzyści. Radna prosi o interwencję.

"Kojarzycie to kuriozalne miejsce? Jeśli zdarza Wam się jeździć na rowerze lub chodzić pieszo ul. Prostą to z pewnością tak. W tym miejscu dochodzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji i nieporozumień - zwłaszcza w godzinach szczytu" - napisała na jednym z portali społecznościowych niezależna radna z woli Aneta Skubida.

W czwartek radna za pośrednictwem interpelacji poprosiła o interwencję.

Niebezpieczne miejsce

Chodzi o ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Prostej - dokładnie przy inwestycji Ghelamco, w okolicach ronda Daszyńskiego. - Aktualne usytuowanie ogrodzenia tuż przy granicy ścieżki rowerowej stwarza ryzyko dla życia i zdrowia pieszych oraz rowerzystów poprzez ograniczenie widoczności. Tam rowerzyści jadący od strony centrum praktycznie nie mają możliwości dostrzeżenia pieszych, którzy chcą skorzystać z przejścia dla pieszych - napisała w interpelacji radna.

Jak dodała, problem mają również osoby poruszające się w przeciwnym kierunku. - Specyficzna sytuacja w tym miejscu sprawia, że piesi często wkraczają na ścieżkę rowerową. Rowerzyści z kolei bardzo często mylą miejsce, w którym - zdaje się - ścieżka rowerowa się urywa, przeradza w chodnik i ma swoją kontynuację na pasie obok - kontynuuje Aneta Skubida.

Najgorzej jest w godzinach porannego i popołudniowego szczytu. - Na skrzyżowaniu jest spory ruch, z uwagi na bardzo źle namalowane pasy - rowerzyści i piesi przeciskają się między sobą. Kiedy rowerzyści jadą szybko, jest bardzo niebezpiecznie - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl. Mateusz Szmelter, który był na miejscu.

Deweloper: przeniesiemy płot

Po naszej interwencji pracownicy firmy deweloperskiej wybrali się na miejsce. Kilka godzin później firma przesłała odpowiedź: "Płot budowy przy Rondzie Daszyńskiego, sąsiadujący ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Prostej, zostanie przez nas niezwłocznie przesunięty, tak by umożliwić bezpieczną komunikację pieszych i rowerzystów w tym miejscu" - czytamy.

kz/mś

Pozostałe wiadomości