Pobiegną na jedną milę. Most Świętokrzyski będzie zamknięty

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockWeekend z utrudnieniami (zdjęcie ilustracyjne)

Biegacze przejmą w weekend ulicy w Rembertowie i Śródmieściu. W tym czasie z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy oraz podróżujący komunikacją miejską. 

W sobotę po zmroku biegacze The Night Mile pojawią się na moście Świętokrzyskim, aby w nocnej scenerii przebiec wspólnie jedną milę.

The Night Mile - zamkną most

Jak przypomina ratusz, start i meta biegu zlokalizowane będą na Zajęczej w rejonie Elektrycznej. Uczestnicy wystartują o godzinie 20.30 i pobiegną ulicami Zajęczą, Wybrzeże Kościuszkowskie i mostem Świętokrzyskim. Na wysokości Wybrzeża Szczecińskiego zawrócą, by mostem Świętokrzyskim i Zajęczą dotrzeć na metę.

W związku z biegiem most Świętokrzyski zostanie zamknięty już o godzinie 17. 00. Ponadto, na Elektrycznej w sobotę i niedzielę, 18 i 19 października, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela.

Kierowcy zamknięty odcinek będą mogli objechać jadąc ulicą Wał Miedzeszyński i mostem Poniatowskiego.

Autobusy linii 102, 162, 166 oraz nocnych N14 i N64 również pojadą objazdem przez most Poniatowskiego. Natomiast autobusy linii 127 do przystanku Mariensztat będą dojeżdżały Dobrą.

Runbertów na pięć kilometrów

Z kolei w niedzielę, już po raz siódmy, na ulicach Rembertowa pojawią się uczestnicy biegu Runbertów. W południe biegacze ponownie zmierzą się na dystansie pięciu kilometrów.

Start i meta zostaną usytuowane na placu apelowym Akademii Sztuki Wojennej przy al. gen. A. Chruściela "Montera" 103.

Uczestnicy na trasę wyruszą o godzinie 12.15 i będą poruszać się ulicami: al. gen. A. Chruściela "Montera", Bombardierów, Zawodową, Kadrową, Magenta, Listonoszy, Kamaszniczą, Jerzego, Pacholęcą, Kadrową i dalej w kierunku Akademii Obrony Narodowej do al. gen. A. Chruściela "Montera".

Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 14.00.

Zgromadzenia publiczne w centrum

Ponadto, w sobotę odbędą się dwa zgromadzenia publiczne w centrum. Te mogą spowodować utrudnienia dla kierowców.

W godz. 12.00-13.00 odbędzie się zgromadzenie na placu Zamkowym. Jego uczestnicy następnie przemaszerują Krakowskim Przedmieściem przed Uniwersytet Warszawski.

Drugie zgromadzenie również rozpocznie się na placu Zamkowym. Następnie jego uczestnicy przemaszerują ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Chmielna, Marszałkowska na plac przed wejściem do stacji metra Centrum. Wydarzenie odbywać się będzie w godz. 13.30-15.00.

W przypadku obu wydarzeń autobusy linii: 102, 105, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 mogą zostać skierowane na trasy objazdowe.

Na tvnwarszawa.pl formowaliśmy również o maratonie:

Maraton Warszawski. Tysiące biegaczy na ulicach miasta

Zawodników dopingują widzowie zebrani w Alejach UjazdowskichArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/b