Przebiją Projekt Warszawiak? Szukają szlagieru dla stolicy

Warszawa

Lech Gawuć / Urząd miastaSzlagier dla Warszawy

Nieznane szerzej utwory związane ze stolicą można zgłaszać do konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego na "Szlagier dla Warszawy". Zwycięzca otrzyma możliwość nagrania profesjonalnego i promocji utworu.

"Szlagier dla Warszawy. Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej" to wspólny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego oraz rapera i dziennikarza z związanego m.in. z grupą Masala Soundsystem i Senk Że Marcina "Duże Pe" Matuszewskiego.

Jak się zgłaszać?

Organizatorzy poszukują hitu opowiadającego o stolicy i jej mieszkańcach. Podkreślają, że celem konkursu jest promowanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wybranie najlepszych z nich i nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu.

Udział w konkursie można wziąć indywidualne lub z zespołem. Adresowany on jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów.

Trwającą maksymalnie pięć minut piosenkę w formie audio, zapisu nutowego i tekstu lub linka do utworu można składać osobiście w siedzibie muzeum, pocztą: Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, 00-844 Warszawa, na nazwisko: Maria Wasilewska lub pocztą elektroniczną pod adresem szlagier@1944.pl.

Do utworu należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i krótki opis zawierający powód powstania utworu i udziału w konkursie oraz biografię i zdjęcie uczestnika.

Termin: 28 lutego.

Tak wybiorą warszawski szlagier

Spośród nadesłanych piosenek trzyosobowe jury wybierze najciekawsze pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym propozycje. Wyniki pierwszego etapu mają być ogłoszone do 30 kwietnia.

Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania zostaną poddane obróbce.

W etapie końcowym odbędzie się głosowanie na najlepszy przebój o Warszawie.

Autor utworu, który otrzyma najwięcej głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, sfinansowany przez organizatora.

Szczegóły oraz regulamin konkursu są dostępne na 1944.pl/szlagierdlawarszawy.

"Nie masz cwaniacka..."

W 2011 roku warszawskim hitem stał się Projekt Warszawiak. To piosenki inspirowane muzycznym folklorem przedwojennej Warszawy, które Łukasz Garlicki z kolegami ubrał w nowe, elektroniczne, szaty.

"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka" śpiewała w przeszłości m.in. Ifi Ude:

PAP/ran/mz

"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka"
Afryka.org