Powstanie druga estakada przy Marsa? "Pojawiło się światełko w tunelu"

ZMIDW tym miejscu miałaby powstać estakada

Jest szansa na wykreślenie z rejestru zabytków terenu u zbiegu ulic Marsa i Żołnierskiej, co blokuje budowę estakady. Potwierdziło to w piśmie do stołecznych drogowców ministerstwo kultury.

- Pojawiło się światełko w tunelu – przekonuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Ta instytucja dostała właśnie pismo od dyrektora departamentu ochrony zabytków w ministerstwie kultury.

- Napisał, że istnieją okoliczności uzasadniające wszczęcie z urzędu procedury wyłączenia z rejestru zabytków 570 metrów kwadratowych terenu należącego do Instytutu Prymasowskiego – wyjaśnia Gajewska.

"Jest nadzieja"

Chodzi o działkę u zbiegu ulic Marsa i Żołnierskiej. Na niej drogowcy chcieli wybudować jedną z dwóch estakad planowanych w tym miejscu. Siostry, które opiekują się instytutem, zażądały bajońskiej sumy. Porozumienia nie było. Dlatego sprawa trafiła do ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Mieszkańcy podpisali petycję z prośbą o wypisanie części działki z rejestru zabytków.

- Pismo, które właśnie dostaliśmy z ministerstwa, nie oznacza od razu, że działka zostanie wykreślona z rejestru zabytków. Jest jednak nadzieja, że uda się to zrobić – podkreśla Gajewska.

I zaznacza, że nie ma informacji, kiedy resort ostatecznie zdecyduje o przyszłości tej działki. Kontaktowaliśmy się w środę w tej sprawie z ministerstwem kultury. Nie dostaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

Okrojona inwestycja

Jak już pisaliśmy przebudowa skrzyżowania u zbiegu ul. Marsa i Żołnierskiej odbędzie się, ale na razie powstanie tylko jedna estakada. Prace wykona Metrostav.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ INWESTYCJI.

Rusza ważna inwestycja
Rusza ważna inwestycjaMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości