Nowe drezyny za 21,5 miliona złotych

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kz/ran/kwoj
Źródło:
PAP
Nowe drezyny dla PKP

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na sześć drezyn za 21,5 miliona złotych, dzięki czemu pracownicy spółki będą szybciej dojeżdżać na miejsca napraw i sprawniej usuwać usterki - poinformował dyrektor Biura Dróg Kolejowych w PKP PLK Krzysztof Szafrański. Nowe pojazdy zostały zaprezentowane w Warszawie.

Zamówienie jest częścią projektu o wartości 250 milionów złotych "Poprawa bezpieczeństwa ruchu kolejowego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu technicznego", który jest współfinansowany z środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

- We wtorek podpisaliśmy kolejną umowę, tym razem na zakup sześciu nowoczesnych drezyn, dzięki którym będziemy mogli szybciej pojawiać się na miejscach awarii. Drezyny te zapewniają też większy poziom bezpieczeństwa naszym pracownikom - powiedział Szafrański.

Nowe drezyny dla PKPNowe drezyny dla PKPPKP PLK

100 km/h

Jak zapewniają kolejarze, nowy sprzęt wzmocni park maszynowy Polskich Linii Kolejowych i usprawni działanie zespołów pogotowia technicznego. Nowe drezyny dowiozą pracowników na pilne akcje z prędkością do 100 km/h.

Nowe pojazdy wyposażone są między innymi w żuraw do wyładunku materiałów z ramieniem o zasięgu 12 metrów i udźwigu blisko 1600 kilogramów. Zimą dodatkowe elementy wyposażenia pozwolą odśnieżyć tor.

Nowe pojazdy trafią do jednostek PKP PLK w sześciu ośrodkach: Białymstoku, Siedlcach, Skarżysku-Kamiennej, Wałbrzychu, Ostrowie Wielkopolskim i Nowym Sączu. Sprzęt dostarczy Zakład Pojazdów Szynowych.

Łącznie z podpisaną we wtorek umową PKP PLK podpisały już zamówienia na zakup 47 maszyn.

Informowaliśmy również o nowych samochodach dla ekopatrolu straży miejskiej:

Nowe samochody dla ekopatrolu straży miejskiej

Straż miejska otrzymała pięć nowych elektrycznych samochodów TVN 24
wideo 2/2

Źródło: PAP

kz/ran/kwoj