Pięć stacji metra z pozwoleniem. Terminu otwarcia II linii brak

Prezydent o odbiorach II linii metra
Prezydent o odbiorach II linii metra
TVN24
TVN24Prezydent o odbiorach II linii metra

Pięć z siedmiu stacji centralnego odcinka II linii metra ma już pozwolenia na użytkowanie - poinformowała na piątkowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Konkretnego terminu otwarcie podziemnej kolejki wciąż jednak nie ma.

- Wszystko zależy od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, który wykonuje swoje obowiązki i po kolei wydaje te pozwolenia na użytkowanie. I pięć już jest. Czyli na siedem stacji, pięć już ma pozwolenie na użytkowanie – stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz i dodała, że kolejne pozwolenia będą wydawane sukcesywnie.

Ponownie podkreśliła, że nie można wywierać presji na nadzór budowlany, by prace toczyły się szybciej. - Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo – zaznaczyła prezydent Warszawy.

Dopytywana stwierdziła, że ma nadzieję, że metro uda otworzyć się "w ciągu pierwszego kwartału".

Pięć stacji z pozwoleniem

Jak informowaliśmy wcześniej, pierwsze odebrane stacje to rondo Daszyńskiego i Dworzec Wileński. Które jeszcze mają zgodę nadzoru?

- Otrzymaliśmy pozwolenie dla stacji Centrum Nauki Kopernik, Nowy Świat – Uniwersytet i Świętokrzyska oraz dwóch wentylatorni szlakowych - jednej na placu Powstańców a drugiej przed stacją CNK – powiedział Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta.

Oznacza to, że na pozwolenie czekają jeszcze stacje Rondo ONZ i Stadion Narodowy, a także 4 wentylatornie oraz łącznik między I a II linią pod placem Defilad.

Miało być otwarte 14 grudnia

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała przed II turą wyborów samorządowych, że otwarcie centralnego odcinka nastąpi 14 grudnia 2014 r.

16 lutego w studiu TVN 24 tłumaczyła z kolei, że urzędnicy określili tę datę na podstawie odbiorów czterech ostatnich stacji I linii metra na bielańskim odcinku. - Antycypowaliśmy, że to będzie mniej więcej ponad 60 dni od momentu zakończenia budowy – zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz.

ran/b

Prezydent o otwarciu II linii metra
Prezydent o otwarciu II linii metraTVN24
Pozostałe wiadomości