"Ślady pogryzień, wręcz rozerwania, stwierdzono na całym ciele 57-latka". Prokuratorskie śledztwo

Źródło:
PAP
Jak zachować się, gdy zaatakuje nas agresywny pies?
Jak zachować się, gdy zaatakuje nas agresywny pies?
KSP
Jak zachować się, gdy zaatakuje nas agresywny pies?KSP

W Omięcinach koło Płońska psy dotkliwie pogryzły 57-latka. Mężczyzna od kilku dni przebywa w szpitalu, jest w stanie krytycznym. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformowała w poniedziałek prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek został zaatakowany i dotkliwie pogryziony przez dwa rottweilery podczas wykonywania prac porządkowych w stadninie koni, do których został zatrudniony - wcześniej policja podawała, że mężczyznę zaatakowały trzy psy.

- W sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na obecnym etapie postępowania nikomu nie przedstawiono zarzutów. Będziemy szczegółowo badali wszystkie okoliczności zdarzenia - powiedziała prokurator Ambroziak.

"Doznał bardzo poważnych obrażeń"

Jak wyjaśniła, do zdarzenia doszło 17 listopada na terenie posesji należącej do stadniny. - Tego dnia właściciele wyjechali ze stadniny wcześnie rano. Na posesji funkcjonowały wtedy trzy kamery, umożliwiające podgląd. Dzięki temu w pewnym momencie właścicielka zauważyła, że pracujący tam 57-latek został zaatakowany przez dwa rottweilery. Niezwłocznie powiadomiła o tym swoich rodziców i sąsiada, który próbował odgonić psy, drażniąc je przy ogrodzeniu - przekazała szefowa prokuratury rejonowej w Płońsku.

Jak zaznaczyła, 57-latek przebywa wciąż w szpitalu w Warszawie, a jego stan określany jest nadal jako krytyczny. - Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń, szczególnie rąk i głowy, ale ślady pogryzień, wręcz rozerwania, stwierdzono na całym ciele - podkreśliła prokurator Ambroziak.

Dodała, iż aktualnie psy znajdują się pod obserwacją powiatowego lekarza weterynarii. - Psy były szczepione. Na posiadanie dwóch z nich właściciele mieli zezwolenie. Trzeci pies, także rottweiler, to szczeniak, który - jak wynika ze wstępnych ustaleń - nie atakował mężczyzny - powiedziała prokurator rejonowa w Płońsku.

Policja: psy nie były wcześniej agresywne

Według wcześniejszych ustaleń policji, poszkodowany 57-letni mężczyzna jest zameldowany na terenie gminy Serock, ale w ostatnim czasie zamieszkiwał gdzie indziej, przy czym na terenie gospodarstwa w miejscowości Omięciny wykonywał różne prace porządkowe od mniej więcej dwóch tygodni.

Po ataku psów ranny mężczyzna został przetransportowany do jednego ze szpitali w Warszawie przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak wówczas podawano - w stanie zagrażającym jego życiu.

Po zdarzeniu policja informowała również, że gdy doszło do ataku na 57-latka, psy nie były zamknięte na terenie posesji, natomiast wcześniej nie były agresywne.

Autorka/Autor:dg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mlkvous - stock.adobe.com

Pozostałe wiadomości

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę.

Nieznana substancja rozlana przed kancelarią premiera. Policja zatrzymała jedną osobę

Nieznana substancja rozlana przed kancelarią premiera. Policja zatrzymała jedną osobę

Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na niedzielę, 14 kwietnia, zaplanowano w Warszawie kilka zgromadzeń publicznych połączonych z przemarszami. Nieprzejezdne mają być niektóre ulice w centrum. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o utrudnieniach.

Niedzielne utrudnienia w stolicy

Niedzielne utrudnienia w stolicy

Źródło:
PAP

Pod Mińskiem Mazowieckim w miejscowości Jakubów zapaliło się składowisko śmieci. Straż pożarna przekazała, że nie ma osób poszkodowanych. Z ogniem walczy kilkanaście jednostek.

Pożar na składowisku śmieci i gęsty dym. Zapaliły się opony

Pożar na składowisku śmieci i gęsty dym. Zapaliły się opony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Profesor Tomasz Nałęcz, były poseł, wicemarszałek Sejmu i doradca prezydenta RP został wybrany na radnego dzielnicy Wawer. - Mam nadzieję, że wykorzystam moje dotychczasowe doświadczenie, pełniąc tę funkcję - mówi tvnwarszawa.pl radny elekt.

Był popularnym posłem, wicemarszałkiem Sejmu. Sąsiedzi wybrali go na radnego dzielnicy

Był popularnym posłem, wicemarszałkiem Sejmu. Sąsiedzi wybrali go na radnego dzielnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Leżący od miesiąca na wawerskich mokradłach mały samolot przyciąga gapiów. Bezradność służb i śledczych irytuje właścicielkę maszyny. Zwraca uwagę, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. W czwartek utknął tam nastolatek, któremu musieli pomóc strażacy.

Chciał zobaczyć z bliska rozbity samolot. Ewakuowali go strażacy

Chciał zobaczyć z bliska rozbity samolot. Ewakuowali go strażacy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP

Miłośnicy sportu mogą upamiętnić ważne wydarzenia w historii Polski. Trwają zapisy na Bieg Konstytucji 3 Maja. W tym roku uczestnicy przebiegną obok dwóch muzeów, by następnie przekroczyć Wisłę w samym centrum Warszawy. Trasa liczy pięć kilometrów, odnajdą się na niej zarówno wprawieni biegacze, osoby początkujące, jak i te uprawiające nordic walking.

Trasa szybka i bez zakrętów. Trwają zapisy do 32. Biegu Konstytucji 3 Maja

Trasa szybka i bez zakrętów. Trwają zapisy do 32. Biegu Konstytucji 3 Maja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

19 kwietnia, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim wolontariusze będą wręczać na ulicach stolicy papierowe żonkile. W czyjeś ręce trafi dwumilionowy kwiat. - Żółty papierowy żonkil stał się synonimem szacunku i pamięci o powstaniu - powiedziała Łucja Koch, zastępczyni dyrektora Muzeum POLIN. Dlaczego akurat żonkile? Ma to związek z pewnym bukietem kwiatów.

"Żonkil stał się synonimem szacunku i pamięci o powstaniu"

"Żonkil stał się synonimem szacunku i pamięci o powstaniu"

Źródło:
PAP

Po zimie w Warszawie znów zatańczą fontanny. Tym razem przeniosą do czasów, gdy stolicę odwiedził szwedzki zespół ABBA. Inauguracyjny pokaz "Dancing Queen" zaplanowano 1 maja w Multimedialnym Parku Fontann.

Podróż do roku 1976. Fontanny zatańczą w rytm przebojów zespołu ABBA

Podróż do roku 1976. Fontanny zatańczą w rytm przebojów zespołu ABBA

Źródło:
PAP