Jeden zaginął na Bugu, drugi wypadł do Wisły. Odnaleziono dwa ciała

Aktualizacja:
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Straż pożarna o poszukiwaniach zaginionego mężczyzny
Straż pożarna o poszukiwaniach zaginionego mężczyzny
TVN24
Straż pożarna o poszukiwaniach zaginionego mężczyzny TVN24

Służby odnalazły w czwartek ciało 40-latka, który wypadł z łódki do Wisły w powiecie sochaczewskim. Są też nowe informacje w sprawie 47-letniego kajakarza, który zaginął na Bugu w powiecie węgrowskim. Około półtora kilometra od miejsca jego zaginięcia wędkarz natknął się na ciało. Policja podaje, że trwa identyfikacja zwłok.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę, przy złej pogodzie - wiał silny wiatr i woda w rzekach była wzburzona.

Łódka zaczęła tonąć, utonął 40-latek, inni uratowali się

W gminie Brochów w powiecie sochaczewskim od soboty prowadzone były tam poszukiwania 40-latka, który zaginął w Wiśle. Zalana wodą łódka z trzema mężczyznami w wieku 60, 40 i 35 lat i 8-letnim chłopcem zaczęła tonąć. Trzem osobom udało się dopłynąć do małej wysepki na rzece, a 40-letni mężczyzna zniknął pod wodą. Wzywających pomocy zauważyła przypadkowa osoba i wezwała służby ratownicze. Strażacy łodziami przetransportowali ich na brzeg rzeki. Chłopiec ze względu na wychłodzenie organizmu trafił do szpitala.

Policja podała w piątek, że zaginionego udało się odnaleźć. - W czwartek na terenie powiatu płońskiego znaleziono ciało 40-letniego mieszkańca gminy Brochów - przekazała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Ustaleniem okoliczności wypadku i jego śmierci będzie teraz zajmowała się prokuratura. Przeprowadzona zostanie między innymi sekcja zwłok.

Służby prowadziły szeroko zakrojone poszukiwania. Strażacy szukali 40-latka w rzece, a kilkudziesięciu policjantów patrolowało brzeg Wisły. - W akcji wzięła udział m.in. specjalna grupa nurków z sonarem, użyto policyjnej łodzi i śmigłowca - relacjonowała wcześniej Dzik.

Zwracała także uwagę na to, że do zdarzenia doszło przy złej pogodzie. - Wiał silny wiatr, były duże fale. W takiej sytuacji wyprawy kajakiem czy łódką są ryzykowne - zauważyła. Zdaniem policjantki niezwykle istotne było także posiadanie kapoków. - W naszym przypadku miał go na sobie tylko jeden z uczestników wyprawy: 35-letni mężczyzna, pozostałe osoby nie miały kamizelek asekuracyjnych - zaznaczyła rzeczniczka.

10-latek dopłynął na brzeg, ale jego wujek zaginął

Na Bugu w okolicach Szumina w powiecie węgrowskim przewrócił się kajak, w którym były dwie osoby. 10-letniemu chłopcu płynącemu wraz z 47-letnim wujkiem udało się wydostać na brzeg i powiadomić o wypadku. Mężczyzna zaś zaginął w otchłani wody.

- W dniu wczorajszym (w czwartek - red.) w Bugu odnaleziono ciało. Około godziny 14 zauważył je wędkarz przepływający łódką na wysokości miejscowości Nadkole w gminie Łochów. Punkt ten znajduje się około półtora kilometra od miejsca zaginięcia 47-latka - przekazał nam Marcin Góral z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Policjant zastrzega jednak, że nie ma na razie pewności, czy odnaleziona osoba to zaginiony 47-latek. Jak dodaje, na miejscu ujawnienia ciała przeprowadzone zostały policyjne czynności z udziałem prokuratora. Śledczy pracują nad identyfikacją zwłok, zlecona zostanie także sekcja.

W trwających kilka dni poszukiwaniach wzięło udział 11 zastępów PSP i strażacy z miejscowej OSP oraz grupa specjalistyczna wodno-nurkowa Państwowej Straży Pożarnej. - Sonarem została przeszukana rzeka na długości około czterech kilometrów. Bez rezultatów - informował w czwartek zastępca komendanta powiatowego PSP w Węgrowie starszy brygadier Dariusz Maciąg. Niepowodzeniem zakończyły się także poszukiwania prowadzone przez wynajętą przez rodzinę specjalistyczną firmę.

Zastępca komendanta powiatowej straży pożarnej dodał, że Bug jest niebezpieczną rzeką, a także trudną do poszukiwań. - Jest w niej sporo konarów, powalonych drzew, których nie widać, gdy płynie się na wodzie - zaznaczył.

Od początku w akcji ratowniczej brali też udział policjanci, którzy przeszukiwali nadbrzeże. - Na miejscu był też przewodnik z psem tropiącym. W akcji wziął również udział śmigłowiec z sonarem i kamerą termowizyjną - mówił w czwartek Góral. Wyjaśniał też, że działania zmasowane przy użyciu wielu osób i sprzętu zostały zawieszone. Miejscowi funkcjonariusze codziennie patrolowali okolice, przeczesując dostępny rejon nadbrzeża, wypytywali o zaginionego mężczyznę. Zdaniem policjanta, wszystko wskazuje jednak na to, że 47-latek utonął.

Autorka/Autor:katke, kk/gp

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Facebook, Gmina Leoncin

Pozostałe wiadomości

Na godzinę 11 rolnicy zaplanowali protest w Warszawie. Sprzed Pałacu Kultury będą maszerować w stronę Sejmu i kancelarii premiera. Będą utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Wczesnym rankiem blokady zaczęły się na Mazowszu.

Utrudnienia na wjeździe do Warszawy. Dziś wielki marsz rolników

Utrudnienia na wjeździe do Warszawy. Dziś wielki marsz rolników

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W połowie marca zniknie drogowy "banan", wytyczony kilka miesięcy temu na skrzyżowaniu Belwederskiej i Gagarina. Pod koniec kwartału zmiany obejmą też ważne krzyżówki w ciągu ulicy Sobieskiego. Zmiany w organizacji ruchu mają związek z budową linii tramwajowej do Wilanowa.

Trwają przygotowania do "likwidacji banana"

Trwają przygotowania do "likwidacji banana"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rano w rejonie stacji Piaseczno pociąg potrącił człowieka. Mężczyzna zginął na miejscu. Są utrudnienia w kursowaniu składów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Pociąg potrącił człowieka. Opóźnienia na czterech liniach

Pociąg potrącił człowieka. Opóźnienia na czterech liniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miasto pozyskało ważną decyzję z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy tunelu pod linią kolejową w Rembertowie. O bezkolizyjną przeprawę przez tory mieszkańcy tej dzielnicy walczą od lat.

Krok naprzód w sprawie tunelu w Rembertowie. Sąd rozstrzygnie, kto zbuduje wiadukt

Krok naprzód w sprawie tunelu w Rembertowie. Sąd rozstrzygnie, kto zbuduje wiadukt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek rolnicy będą protestować w centrum Warszawy. - Organizator zadeklarował, że zgromadzenie będzie miało charakter pokojowy, bez blokad - przekazał wicedyrektor Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa. Nie obędzie się jednak bez poważnych utrudnień.

Protest rolników. Do Warszawy ma przyjechać 200 autokarów. Którymi ulicami przejdzie marsz?

Protest rolników. Do Warszawy ma przyjechać 200 autokarów. Którymi ulicami przejdzie marsz?

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trwa śledztwo w sprawie dramatycznych wydarzeń z ulicy Żurawiej. W niedzielę na jednej z klatek schodowych znaleziono nieprzytomną kobietę. 25-latka walczy o życie w szpitalu. W sprawie zatrzymano jedną osobę. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że doszło do przestępstwa na tle seksualnym. 25-latka miała być przypadkową ofiarą.

Zaatakował młodą kobietę na ulicy i zostawił nieprzytomną na schodach. Miał kominiarkę i nóż

Zaatakował młodą kobietę na ulicy i zostawił nieprzytomną na schodach. Miał kominiarkę i nóż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie z "Newsweekiem" został zapytany o tak zwane schody smoleńskie na placu Piłsudskiego. "Nie sądzę, żeby mogły stać w tym samym miejscu" - powiedział.

Minister kultury o "schodach smoleńskich". Nie chce ich na placu Piłsudskiego

Minister kultury o "schodach smoleńskich". Nie chce ich na placu Piłsudskiego

Źródło:
Nesweek, tvnwarszawa.pl

Na terenie dawnych Zakładów Mechanicznych "Ursus" pojawił się ciężki sprzęt. Aktywiści alarmują, że inwestor wyburzył część obiektów, które są w rejestrze zabytków. Rzecznik mazowieckiego konserwatora Andrzej Mizera wyjaśnił, że pierwotnie nie wydano zgody na rozbiórkę dobudówki dawnej lakierni oraz ruin budynków powojennych, ale decyzję uchyliło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ciężki sprzęt w dawnej fabryce ciągników. Konserwator "musiał zmienić stanowisko i dopuścił do rozbiórki"

Ciężki sprzęt w dawnej fabryce ciągników. Konserwator "musiał zmienić stanowisko i dopuścił do rozbiórki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Cynizm, hipokryzję, obstrukcję, nieudolność, niechęć do Warszawy i brak wiedzy. Sześć grzechów wobec Warszawy wytknął wiceprezydent Michał Olszewski kandydatowi PiS na stanowisko prezydenta stolicy Tobiaszowi Bocheńskiemu.

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

"Sześć grzechów". Wiceprezydent Warszawy punktuje kandydata PiS

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację, że w Gostyninie (Mazowieckie) doszło do potrącenia matki z niemowlakiem. Policja potwierdziła zdarzenie. Kobieta i dziecko zostali przewiezieni do szpitala.

Potrącenie matki i niemowlaka. Kobieta jest w ciężkim stanie

Potrącenie matki i niemowlaka. Kobieta jest w ciężkim stanie

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl, PAP

W niedzielę nocą w okolicach Alej Jerozolimskich rozpoczął się pościg za kierowcą bmw. Kierowca samochodu osobowego uderzył w toyotę i karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok. Ucierpieli ratownicy medyczni. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, w akcję zaangażowano psa tropiącego. Do sprawy zatrzymali dwie osoby.

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Policja zatrzymała dwie osoby

Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Policja zatrzymała dwie osoby

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej i środków odurzających działając w warunkach recydywy usłyszał 37-letni mieszkaniec Śródmieścia. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany.

Był wcześniej poszukiwany, notowany, karany. Znów go aresztowano

Był wcześniej poszukiwany, notowany, karany. Znów go aresztowano

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Co Rafał Trzaskowski sądzi o powstaniu w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego? Zaznaczył, że w tej sprawie decyzję podejmuje Rada Warszawy, a on sam zdania nie zmienił. Opowiedział też o wyborach prezydenckich.

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, Rafał Trzaskowski zabrał głos. "Zdania nie zmieniłem"

Ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, Rafał Trzaskowski zabrał głos. "Zdania nie zmieniłem"

Źródło:
PAP

W Konstancinie-Jeziornie polscy aktywiści rozrzucili obornik przed bramą willi, w której mieszka rosyjski ambasador. Ustawili zakrwawioną rosyjską flagę z literą "Z" i rozstawili transparent z napisem: "Rosja = g****! Nie chcemy was w Europie! Wynocha!". To część happeningu zaplanowanego w drugą rocznicę pełnowymiarowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę.

Rozrzucili obornik przed bramą willi rosyjskiego ambasadora

Rozrzucili obornik przed bramą willi rosyjskiego ambasadora

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Ruters

Drugą dobę trwają poszukiwania kierowcy, który potrącił dwuletniego chłopca w miejscowości Obiecanowo pod Makowem Mazowieckim. Funkcjonariusze analizują dotychczasowe zgłoszenia świadków i - jak zapewniają - pracują całą dobę. Policja wciąż apeluje do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje i nagrania pomocne w rozpoznaniu pojazdu.

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Są pierwsze zgłoszenia po śmiertelnym potrąceniu dwulatka. Nowy apel policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeden z policjantów biorących udział w wypadku radiowozu w podwarszawskich Dawidach Bankowych wkrótce stanie przed sądem. Proces byłego już funkcjonariusza rozpocznie się w kwietniu. Wobec drugiego z mężczyzn postępowanie zostało wcześniej umorzone.

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Wieźli nastolatki, rozbili radiowóz. Były policjant stanie przed sądem

Źródło:
PAP

W poczekalni Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie mężczyzna, do którego wezwano karetkę pogotowia, zaatakował ratownika medycznego. Poszkodowany ma poważne obrażenia twarzy, przeszedł dwie operacje.

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Ratownik medyczny pobity w komendzie policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl