Marszałkowską otworzą tydzień wcześniej?


Nie 17. września, a już 10. ma zostać otwarta dla ruchu samochodowego ulica Marszałkowska. W ten sposób urzędnicy chcą ulżyć kierowcom, którym po zamknięciu tunelu Wisłostrady jeździ się coraz trudniej.

- Jest taka opcja i jest duże prawdopodobieństwo, że Marszałkowska od ronda Dmowskiego do Królewskiej będzie przejezdna 10 września, ale na razie bez tramwajów. Te miałyby pojechać tydzień później - informuje tvnwarszawa.pl Tomasz Kunert z biura koordynacji remontów w mieście.

Dobre tempo prac

Wcześniej planowano otwarcie całego odcinka Marszałkowskiej 17 września. Jednak z powodu zamkniętego tunelu Wisłostrady ruch w okolicy centrum jest mocno utrudniony, sytuacja może się pogorszyć we wrześniu, gdy skończą się wakacje. Dlatego jak najszybsze otwarcie ul. Marszałkowskiej sytuację by poprawiło.

- Jest możliwość wcześniejszego otwarcia ulicy bo w dobrym tempie idą prace metra w tym miejscu, przygotowywana jest między innymi podbudowa pod jezdnię - tłumaczy Kunert.

Drogowcy zamknęli Marszałkowską 2 maja na odcinku od Moniuszki do Rysiej. W tym czasie wykonywany był strop stacji metro Świętokrzyska dla II linii metra. Ponadto remont przechodzi torowisko w ul. Marszałkowskiej, dlatego tramwaje zostały skierowane na Aleję Jana Pawła II.

ran//ec

Pozostałe wiadomości