Przygotuj się na:

UROCZYSTOŚCI, PRZEMARSZE - ZMIANY W KOMUNIKACJI

Ze względu na planowane w piątek zgromadzenia publiczne, a także uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Niektóre linie autobusowe zostaną skierowane na objazdy. Jak informuje ZTM, utrudnienia wystąpią również w niedzielę.

Najnowsze

Jedna osoba ranna w zderzeniu auta z koparką. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWypadek w miejscowości Łomna

Wypadek w miejscowości Łomna w powiecie nowodworskim. Samochód osobowy zderzył się z koparką. Straż pożarna podaje, że osoba poszkodowana była uwięziona w pojeździe. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło na ulicy Jana Kochanowskiego około godziny 14.15. - Ze zgłoszenia wynikało, że w miejscowości Łomna, koło kościoła, doszło do zderzenia auta osobowego i koparki, a jedna osoba została zakleszczona w samochodzie - informuje Paweł Plagowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. I dodaje, że po przybyciu pierwszego zastępu na miejsce kierujący działaniami ratowniczymi potwierdził treść zgłoszenia.

- Jeszcze przed naszym przyjazdem na miejsce dotarł tam zespół ratownictwa medycznego i policja. Osoba zakleszczona w pojeździe była przytomna - zaznacza Plagowski. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych, by wydostać ją z uszkodzonego auta. - To 23-letni mężczyzna, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - podaje. Wyjaśnia też, że poszkodowany ma między innymi urazy kończyn oraz głowy.

Na miejscu wypadku trwają działania służb. Droga jest zablokowana. W wyniku zderzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych, więc strażacy będą również musieli zająć się ich zneutralizowaniem.

Policja: doszło do czołowego zderzenia

Policja podaje, że poszkodowany został kierowca auta osobowego, mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Natomiast koparką kierował 75-letni mieszkaniec gminy Czosnów. - Wiadomo, że kierujący koparko-ładowarką był trzeźwy. Natomiast nie mamy jeszcze informacji na temat kierowcy renault - zastrzega Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Zaznacza, że badania w kierunku obecności alkoholu lub innych substancji odurzających zostaną przeprowadzone w szpitalu. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pojazdy zderzyły się czołowo. Funkcjonariusze będą wyjaśniać, jaka była przyczyna wypadku. - Kierujący renault jechał od Czosnowa w kierunku Łomianek, natomiast kierujący koparko-ładowarką - od Łomianek w stronę Czosnowa. Do czołowego zderzenia doszło na prostym docinku drogi - opisuje Wielocha.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl