Rusza sezon łyżwiarski. Czeka 15 miejskich lodowisk, na wybranych pojeździsz za darmo

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
UM WarszawaLodowisko na Rynku Starego Miasta zostanie otwarte w sobotę

W tym sezonie miasto uruchomi 15 lodowisk w 12 dzielnicach. Niektóre są bezpłatne. Cztery ślizgawki - na Mokotowie, Targówku, Ursynowie i w Wawrze - już działają. Jak informuje stołeczny ratusz, w sobotę zostanie otwarte lodowisko na Rynku Starego Miasta, z całkowicie nową konstrukcją.

Dla fanów jazdy na łyżwach przez całą zimę otwarte będą lodowiska w dzielnicach: Bemowo, Ursus, Wawer, Targówek, Wesoła, Ochota, Białołęka, Wilanów, Mokotów, Wola, Śródmieście, Żoliborz.

Jak podaje stołeczny ratusz, wejście na lodowiska na Bemowie, w Ursusie, Wesołej, Śródmieściu i na Żoliborzu jest bezpłatne. W pozostałych dzielnicach ceny wahają się od 5 do 11 złotych za godzinę. Chcąc skorzystać z miejskiej oferty nie trzeba mieć własnego sprzętu – przy każdym lodowisku będą działać wypożyczalnie łyżew.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Lodowisko na Starym Mieście z nową konstrukcją

W sobotę otwarte zostanie lodowisko na Rynku Starego Miasta z całkowicie nową konstrukcją. Zastosowano nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, dzięki którym zużycie prądu i wody będzie znacznie niższe - podkreśla ratusz.

Informuje też, że w związku z trwającą pandemią COVID-19 na miejskich lodowiskach obowiązują obostrzenia sanitarne. Przez cały czas pobytu na terenie hali lodowiska należy zachowywać dystans społeczny minimum 1,5 metra, nosić maseczkę zakrywającą usta i nos oraz dezynfekować ręce.

Miejskie lodowiska w WarszawieUM Warszawa

Informowaliśmy też, że kursuje już świąteczny pociąg metra:

Świąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metra
Świąteczny pociąg kursuje na pierwszej i drugiej linii metraTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości