Lista kolejnych zamknięć na Trasie AK. Pierwsze w piątek

mówi Jerzy Stępniak, dyr. Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym
mówi Jerzy Stępniak, dyr. Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plmówi Jerzy Stępniak, dyr. Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym

Drogowcy nie próżnują na Trasie Armii Krajowej. Wkrótce czekają nas kolejne zwężenia, a nawet całkowite zamknięcie jednej jezdni trasy. Nowe zmiany w ruchu drogowym wejdą w życie już 31 stycznia.

Do tej pory drogowcom udało się rozebrać wiadukty nad Wisłostradą i Gwiaździstą, kładkę dla pieszych, zjazdy z trasy na Wisłostradę i ul. Modlińską. Trwa teraz frezowanie i palowanie, montowane są rusztowania, dewiatory i bloki kotwiące, oraz inne, niezbędne prace.

Nieprzejezdne wiadukty i trasa

Znamy już harmonogram kolejnych zamknięć i utrudnień:

31 stycznia od godz. 22.00

Zamknięcie wiaduktu ul. J. Słowackiego nad Trasą AK w kierunku Marymonckiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał wiaduktem zachodnim, będą na nim dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

1 lutego od godz. 22.00

Zamknięcie przejazdu ulicami Hłaski i Gdańską pod trasą. Po zakończeniu rozbiórki udostępnione zostanie przejście dla pieszych. Objazd wieść będzie ulicami: Potocka - Mickiewicza – Rudzka.

Zamknięcie jezdni północnej Trasy AK przed ul. M. Hłaski i powrót na jezdnię północną za ul. Kolektorską. Ruch w obydwu kierunkach będzie się o odbywał po jezdni południowej trasy, będą na niej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

3 lutego od godz. 22.00

Zamknięcie wiaduktu Powązkowskiej nad Trasą AK w kierunku Maczka. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał wiaduktem zachodnim. Będzie na nim jeden pas ruchu w kierunku ul. Okopowej i dwa w kierunku ul. Powstańców Śląskich.

14 marca

Zamykanie całej jezdni północnej Trasy AK, od węzła Powązkowska do węzła Modlińska, wraz z wjazdami i wyjazdami. Ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po jezdni południowej. Zostaną wytyczone po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Drogowcy zostawią kierowcom następujące wjazdy i zjazdy:

- wjazd z południa na zachód (centrum – Poznań) na węźle Wisłostrada – do końca marca 2014

- wjazd z południa na wschód na węźle Wisłostrada – do października 2014

- wjazd z północy na zachód (Gdańsk – Poznań) na węźle Wisłostrada - do połowy maja 2014

- zjazd ze wschodu na północ na węźle Marymoncka – do września 2014

Drogowcy zastrzegają, że terminy te nie są dokładne. Wprowadzanie zmian może potrwać kilka dni. Towarzyszyć im będą inne, mniejsze utrudnienia. W weekend 14-16 lutego planowane jest zamknięcie wjazdu z trasy na ul. Słowackiego. Zmieni się położenie przystanków autobusowych na ul. Powązkowskiej, Maczka i Słowackiego. Autobusy linii 205, od pl. Wilsona pojadą ulicami: Mickiewicza – Rudzka – Lektykarska – Podleśna – Gwiaździsta.

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz zapewniał, że chociaż kierowców w najbliższych miesiącach czekają kolejne utrudnienia, to jeszcze w tym roku mogą oni spodziewać się poprawy komfortu podróżowania wyremontowaną Trasą AK. - Prawdopodobnie pod koniec tego roku i na początku przyszłego będziemy oddawać pierwsze wykonane elementy odnowionej trasy - powiedział Wojciechowicz.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest na październik 2015 roku.

Od 9 listopada, w godzinach 6.00 – 22.00 na Trasie AK obowiązuje zakaz jazdy dla tirów.

Po zamknięciu zjazdu na Wisłostradę, kierowcy wjeżdżali na plac budowy:

wp/b/PAP

Zamknięta estakada na Trasie AK
Zamknięta estakada na Trasie AKMarcin Gula / tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości