- Jest wstępny projekt, który zakłada zbudowanie pod chodnikiem ścieżki rowerowej. Dyskutowaliśmy o takim rozwiązaniu i jeśli można, to zróbmy tak - powiedziała Lendzion. W jej opinii byłoby to "spełnienie marzeń rowerzystów".
Lendzion zapowiedziała, że ścieżki znajdą się po obu stronach mostu. Miałyby powstać poprzez "wysunięcie stalowych elementów konstrukcji".
- Planujemy przejezdność samej przeprawy do końca tego roku - poinformowała Lendzion. Drogi dla rowerów i chodniki mają być budowane w następnej kolejności, w 2016 roku.
- A czy nie zwiększy to budżetu na remont mostu? - dopytywał radny niezrzeszony Jan Śpiewak z organizacji Miasto Jest Nasze.
- Myślę, że tak, ale nie znacząco - odpowiedziała szefowa ZDM-u.
Bez tarasów widokowych. "Za głośno"
Podwieszona pod chodnikami mostu Łazienkowskiego ścieżka rowerowa i tarasy z widokiem na lewo- i prawobrzeżną Warszawę – taki pomysł no nowy most Łazienkowski przedstawiła w lutym Inicjatywa Projektowa. Stołeczny ratusz zapowiedział, że przemyśli tę koncepcję.
Schemat proponowanego rozwiązania
Lendzion przekazała w czwartek, że miasto nie planuje tarasów widokowych. - Na moście nadal będzie duży ruch samochodów. Będzie tam zbyt głośno dla tarasów widokowych - podkreśliła szefowa ZDM.
Poinformowała, że jezdnie mostu i chodniki rozdzielą bariery linowe. - Po środku mostu powstanie bariera stała - tłumaczyła.
CZYTAJ TEŻ: ZAPLANOWALI WYDATKI NA ODBUDOWĘ MOSTU.
14 lutego doszło do pożaru mostu:
Strażacy ugasili pożar mostu
ran/jb/lulu
Źródło zdjęcia głównego: ZDM