Najnowsze

58 nowych zakażeń na Mazowszu, z czego większość w Warszawie

Najnowsze

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce
337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w PolsceTVN24
wideo 2/3
TVN24337 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce

Od kilku dni liczba nowych przypadków koronawirusa w województwie mazowieckim utrzymuje się na podobnym poziomie, ale w stolicy ostatniej doby przybyło ich najwięcej od dwóch miesięcy. Zakażenie stwierdzono u siedmiu uczestników jednego z wesel w powiecie płońskim, zakażony jest też urzędnik z Grodziska Mazowieckiego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ministerstwo Zdrowia podało dane dotyczące liczby nowych zakażeń koronawirusem. W poniedziałek odnotowano 337 nowych przypadków zakażeń w całej Polsce. Wciąż najwięcej odnotowuje się ich na Śląsku - 150, na drugim miejscu znalazła się Małopolska z 61 przypadkami i na trzecim Mazowsze z 58.

W tym miesiącu najwięcej nowych przypadków w województwie mazowieckim odnotowano 23 lipca (104).

Ministerstwo poinformowało też o śmierci pięciu osób w wieku od 57 do 90 lat. Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 43 402, z czego 1 676 zmarło.

Koronawirus na weselu i w urzędzie

Mazowsze już kolejny dzień z rzędu zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby nowych zakażeń. W niedzielę potwierdzono 54 przypadki, dzień wcześniej w sobotę było ich 62. Łączna liczba wszystkich zakażeń w województwie mazowieckim to 6120 osób.

Jednym z ognisk koronawirusa w województwie stało się wesele, które odbyło się w powiecie płońskim. Jak podała rzeczniczka prasowa Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Joanna Narożniak, zakażenie stwierdzono u siedmiu osób, a na badanie oczekuje kolejne 10. - Wszystkie osoby są spoza powiatu płońskiego, nikt z powiatu płońskiego nie ma objawów choroby i badania na razie są ujemne - zastrzega.

Wymienia również, skąd pochodzili uczestnicy wesela: - To mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, stąd dochodzenia epidemiologiczne w tej sprawie prowadzą również inspekcje sanitarne z innych województw.

O potwierdzeniu COVID-19 u jednego z urzędników poinformował też Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. "Pracownik zakażony wirusem nie miał bezpośredniego kontaktu z interesantami. Informujmy, że żadna z osób przebywających na kwarantannie nie ma objawów choroby, a u pracownika u którego potwierdzono zakażenie, choroba przebiega w sposób łagodny" - czytamy na Facebooku urzędu.

Placówka została jednak zamknięta dla interesantów do czasu przeprowadzania testów na koronawirusa u wszystkich pracowników.

Sytuacja w Warszawie

Jak podał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, w poniedziałek w Warszawie przybyło 47 nowych zakażeń. Po ostatnim rekordowym wyniku ze środy, kiedy koronawirusa stwierdzono u 43 osób, to kolejna największa liczba od 26 maja. Wtedy w stolicy odnotowano 55 zachorowań. Wcześniej tak wysokie wartości pojawiały się na wykresie w pierwszej połowie kwietnia.

Łącznie w Warszawie z powodu koronawirusa zmarło 130 osób. PPIS podał też liczbę ozdrowieńców – 899.

Autor:mp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości