Koronawirus u pracowników ośrodków sportowych. Dwa baseny i hala zamknięte

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Koronawirus w Polsce. MZ: 548 nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę, zmarło dziesięć osóbTVN24
wideo 2/4
TVN24Koronawirus w Polsce. MZ: 548 nowych zakażeń koronawirusem w niedzielę, zmarło dziesięć osób

Potwierdzono koronawirusa u pracownika pływalni w Józefowie. Zakażona jest także osoba pracująca na basenie w Ożarowie Mazowieckim. Informacje przekazali burmistrzowie tych podwarszawskich miejscowości. Oba obiekty zostały zamknięte.

"Przed chwilą dotarła do mnie informacja, że u jednego z pracowników pływalni ICSiR (Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji - red.) w Józefowie wykryto koronawirusa. Wydałem polecenie dyrektor Jadwidze Kopce natychmiastowego zamknięcia pływalni i hali sportowej" - napisał w niedzielę przed południem na Facebooku Banaszek.

Jak dodał w swoim wpisie, pracownicy którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, zostali o tym poinformowani. Teraz czekają na dalsze wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Otwocku.

Zamknięta pływalnia w Ożarowie Mazowieckim

W niedzielę o zakażeniu koronawirusem jednego z pracowników Pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ożarowie Mazowieckim poinformował burmistrz tej miejscowości Paweł Kanclerz. "Wszystkie wdrożone w placówce procedury i zasady były przestrzegane. Jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi" - zapewnił na Facebooku i przekazał, że ustalana jest lista osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym pracownikiem.

"Zlecona została dezynfekcja pływalni przez wyspecjalizowaną firmę. W związku z tym, Pływalnia Miejska Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostaje zamknięta do odwołania. Nie odbędą się również zajęcia w ramach akcji 'Lato w mieście na sportowo', które miały się rozpocząć 3 sierpnia 2020 roku" - zaznaczył burmistrz.

Koronawirus w Polsce. 548 nowych przypadków zakażenia

Resort zdrowia poinformował w niedzielnym komunikacie o 548 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Dobowy bilans jest niższy niż w sobotę, kiedy informowało o 658 zakażeniach. Tego dnia odnotowano najwyższą dzienną liczbę potwierdzonych zakażeń w Polsce od początku pandemii.

Z niedzielnego komunikatu MZ wynika, że w ciągu ostatniej doby na Mazowszu przybyło 71 nowych przypadków zakażenia - co po województwach: śląskim (191), małopolskim (76) i wielkopolskim (72) - daje czwarty wynik w kraju.

Od początku epidemii na Mazowszu zachorowały 6554 osoby, 377 zmarło w wyniku powikłań wywołanych COVID-19.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty: