"Kobieta na wózku jest tak samo piękna"

Wybory Miss Polski na wózku 2015
TVN24Wybory Miss Polski na wózku 2015

W sobotę wieczorem odbyła się trzecia Gala Finałowa Miss Polski na Wózku. Plebiscyt ma na celu zmianę stereotypowego postrzegania osób niepełnosprawnych. W tym roku za najpiękniejszą jury uznało Katarzynę Kozioł. - Kobieta, czy porusza się na własnych nogach, czy za pomocą wózka, jest tak samo piękna - stwierdziła laureatka konkursu. Miss oraz dwie wicemiss były gośćmi "Wstajesz i weekend" w TVN 24.

- Ostateczną decyzję o starcie podjęłam dzięki bliskim, powiedzieli, dziewczyno, co ci szkodzi? Będzie dobra zabawa - mówiła Katarzyna Kozioł i dodała, że cieszy się, że wzięła udział w konkursie, który przełamuje stereotypy o niepełnosprawnych. - Na wózku da się żyć normalnie, mieć dzieci, jeździć samochodem. Polacy niestety tego nadal nie rozumieją - tłumaczyła.

- To 3. edycja konkursu i jest on z roku na rok coraz popularniejszy. To bardzo dobra inicjatywa, która pokazuje, że kobiety niepełnosprawne nie są tylko na wózku, ale też piękne, mądre i inteligentne - wtórowała jej druga wicemiss Katarzyna Szot. Do konkursu namówiła ją rodzina i narzeczony. - Podziwiałam kandydatki z poprzednich edycji i długo się wahałam. Cieszę się, że się zdecydowałam - podsumowała Szot.

Organizatorem konkursu była fundacja "Jedyna taka".

LAUREATKI BYŁY GOŚĆMI "WSTAJESZ I WEEKEND":

Podium wyborów Miss Polski na wózku gośćmi TVN24
Podium wyborów Miss Polski na wózku gośćmi TVN24TVN24

ep/b

Pozostałe wiadomości