Jelonki bez tramwajów Rusza uciążliwy remont

Uciążliwy remont torowiska
Uciążliwy remont torowiska
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Uciążliwy remont torowiskaDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Od soboty mieszkańcy Jelonek będą mieli ogromne problemy z dojazdem do centrum miasta. Na dwa tygodnie znikają wszystkie linie tramwajowe z tego rejonu miasta. Ruszają remonty torowiska. Z utrudnieniami muszą liczyć się również kierowcy.

Tramwaje nie będą kursować w ciągu ulic Wolska- Połczyńska-Powstańców Śląskich –Górczewska. Część pojedzie objazdami.

Prace w trzech miejsach

- Od soboty rozpoczną się roboty w trzech miejscach jednocześnie- tłumaczy Teresa Kotwica, z biura prasowego Tramwajów warszawskich i wymienia: - Na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Elekcyjnej, będą prowadzone prace przez wykonawcę wcześniejszego remontu w ramach naprawy gwarancyjnej. Wykryliśmy drobne usterki, które zostaną usunięte- dodaje.

Dwa pozostałe miejsca to torowisko tramwajowe na ul. Powstańców Śląskich między ul. Człuchowską a ul. Górczewską oraz torowisko na ul. Górczewskiej od ul. Powstańców śląskich do pętli Os. Górczewska.

- W tych dwóch miejscach wymienimy stare torowisko na nowe - tłumaczy Kotwica.

UTRUDNIENIA DLA PASAŻERÓW

Modernizacja torowiska spowoduje ogromne utrudnienia dla pasażerów. Zawieszone zostaną linie tramwajowe 8 i 10.

Linie 26 i 27 kursować będą trasami zastępczymi- skróconymi:

- linia 26: ANNOPOL ... al.Solidarności - Wolska - Skierniewicka - ROGALIŃSKA (przystankiem dla wsiadających w kierunku pętli ANNOPOL będzie ZAJEZDNIA WOLA 03)

- linia 27: METRO MARYMONT ... Wolska - Skierniewicka - ROGALIŃSKA (przystankiem dla wsiadających w kierunku pętli METRO MARYMONT będzie ZAJEZDNIA WOLA 03)

Przystanek Rogalińska zlokalizowany będzie przy ul. Skierniewickiej w kierunku ul. Siedmiogrodzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Wolską.

Z powodu remontu torowiska na przejeździe przez skrzyżowanie ulic Wolska/Elekcyjna zmianie ulegną również trasy linii autobusowych 105, 154, 159, 184 oraz N01.

Zastępcze linie

TRAMWAJOWA

Uruchomiona zostanie tramwajowa linia zastępcza 78, która będzie kursować na trasie: WYŚCIGI - Puławska - Marszałkowska - Nowowiejska - al.Niepodległości - Chałubińskiego - al.Jana Pawła II - al.Solidarności - Okopowa - Towarowa - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al.Poniatowskiego - al. Zieleniecka - Zamoyskiego -Grochowska –WIATRACZNA

AUTOBUSOWA

Uruchomione zostanie kursowanie zastępczej linii autobusowej Z-6 na trasie: OKOPOWA – Okopowa – Leszno – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – Ordona – Kasprzaka – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS.GÓRCZEWSKA – Górczewska – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. Solidarności – Okopowa - OKOPOWA

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

ZAMKNIĘTA ULICA WOLSKA

Prace spowodują również utrudnienia dla kierowców. W związku z remontem na skrzyżowaniu ulic Wolskiej i Elekcyjnej zamknięta zostanie ul. Wolska w stronę Bemowa.

Kierowcy jadący od strony centrum będą musieli się rozjechać, skręcając w ul. Elekcyjną i dalej do ul. Górczewskiej lub w ul. Ordona i dalej do ul. Kasprzaka. W celu zachowania dojazdu do Parku im. Sowińskiego oraz Cmentarza Prawosławnego wprowadzona zostanie możliwość jazdy kontrpasem od ul. Redutowej i zawrócenia przed terenem budowy.

Ruch na południowej jezdni ul. Wolskiej będzie odbywał się bez utrudnień.

Utrudnienia potrwają do 19 sierpnia.

UTRUDNIENIA NA BEMOWIE

Ul. Powstańców Śląskich

Utrudnienia w ruchu pojawią się również na skrzyżowaniach ul. Powstańców Śląskich z ulicami: Człuchowską i Czumy. Kierowcy nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Człuchowską jadąc od strony ul. Górczewskiej.

Przez cały czas trwania remontu torów tramwajowych całkowicie zamknięty będzie przejazd przez skrzyżowanie z ul. Powstańców Śląskich w ciągu ulic Czumy i Konarskiego.

Objazd będzie prowadził przez zawrotkę pomiędzy ul. Muszlową a ul. Konarskiego.

W godzinach nocnych zwężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Synów Pułku a ul. Górczewską.

Ul. Górczewska

W godzinach nocnych zwężone o jeden pas ruchu będą obydwie jezdnie ul. Górczewskiej od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do pętli tramwajowej OS. Górczewska

Wyłączone z ruchu będą również: pas do skrętu w lewo z ul. Górczewskiej w ul. Klemensiewicza oraz przejazd przez torowisko tramwajowe, służący jako wjazd i wyjazd z terenu centrum handlowego.

Dla kierowców uruchomiona zostanie zawrotka za pętlą tramwajową.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach znajdziesz tutaj.

Utrudnienia potrwają do 20 sierpnia.

su//ec

Pozostałe wiadomości

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa sąsiada. Z ich ustaleń wynika, że sprawca zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem w okolicę brzucha i klatki piersiowej.

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po godzinie 8.30 aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia zablokowali ulicę Marszałkowską w centrum Warszawy. Ruch był wstrzymany przez około pół godziny. Organizacja konsekwentnie domaga się większych inwestycji w transport publiczny.

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Służby zlikwidowały działające pod Siedlcami laboratorium, gdzie produkowano narkotyki syntetyczne. Zatrzymano dwie osoby. Na miejscu znaleziono środki odurzające o wartości blisko ośmiu milionów złotych.

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Źródło:
PAP

W czwartek rano na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Łopuszańską zderzyły się samochody osobowy i dostawczy. Jednej osobie udzielana jest pomoc medyczna.

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego wstępnie podsumował konsultacje społeczne w sprawie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej po otwarciu linii tramwajowej do Wilanowa. Wzięło w nich udział około dwóch tysięcy osób, z czego połowa online. Według urzędników, najwięcej uwag dotyczyło czterech linii autobusowych.

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

92-latka wybrała się do córki, ale zapomniała, gdzie ona mieszka. Zbłąkaną seniorką zainteresowała się przechodząca kobieta. Z kolei 79-letnia mieszkanka Śródmieścia postanowiła wybrać się poza Warszawę i zgubiła się już na Muranowie. W upalne dni starsze osoby są szczególnie narażone, powinny unikać samotnych podróży i dłuższego przebywania na zewnątrz.

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl