Najnowsze

Ferie w Warszawie. Darmowe lodowiska, pływalnie, korty i stok narciarski

Najnowsze

Autor:
mp/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Czarnek: musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej
TVN24Czarnek: musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej

W czasie ferii ratusz zaprasza uczniów warszawskich szkół do bezpłatnego korzystania z oferty miejskich ośrodków sportowych. Dostępne za darmo będą między innymi pływalnie i lodowiska w określonych godzinach.

Od poniedziałku 31 stycznia rozpoczynają się dwutygodniowe, zimowe ferie dla uczniów warszawskich szkół. Warszawscy uczniowie mogą w tym czasie sami lub w kilkuosobowych grupach za darmo korzystać z miejskich ośrodków sportowych. "Nieodpłatnie, w wyznaczonych godzinach, za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej, uczniowie warszawskich szkół skorzystają z pływalni, hal sportowych, lodowisk oraz stoku narciarskiego" - przekazał ratusz zastrzegając, że nie zapewnia kadry instruktorskiej.

W Ośrodku Solec będzie można 1, 2, 4, 8, 9, i 11 lutego w godzinach 10–13 pograć w siatkówkę, koszykówkę, czy badmintona w hali sportowej. Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą, w ramach akcji "Zima w Mieście" skorzystać ze ślizgawek w Ośrodku Stegny (w godzinach 10-13) oraz w Ośrodku Moczydło (w godzinach 9-13). Stok narciarski Górka Szczęśliwicka zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13.

Popływać za darmo można w ośrodkach: Inflancka, Namysłowska, Grzybowska, Polonia i Rozbrat w godzinach 9-15 po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej. Na amatorów tenisa czekają nowo otwarte korty w ośrodku Hutnik Warszawa w godzinach 9-12.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Darmowe obiekty w trakcie ferii. Zasady

Samodzielnie korzystać z obiektów mogą uczniowie, którzy maja ukończone 13 lat. Poniżej tego wieku korzystanie z obiektów jest możliwe wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna, który ukończył 18 lat. Uczestników indywidualnych nie obowiązują wcześniej zapisy, a o wejściu na zajęcia decyduje kolejność przyjścia.

Przy sobie trzeba mieć aktualną legitymację szkolną oraz podpisane własnoręcznie lub przez opiekuna prawnego oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w akcji. Oświadczenie jest ważne na cały okres akcji.

W ośrodkach obowiązują przepisy sanitarne związane z epidemią COVID-19. Na lodowiskach wszyscy łyżwiarze muszą jeździć w maseczkach.

Ferie zimowe w stolicy. ZTM zawiesza kursowanie linii szkolnych, będą też inne zmiany w rozkładach.

Górka Szczęśliwicka będzie dostępna dla uczniów warszawskich szkół od poniedziałku do piątku między 10 a 13UM Warszawa

Autor:mp/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości