Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Europejski do remontu: będą biura i hotel

Najnowsze


Ponad 200 mln złotych pochłonie gruntowna modernizacja Hotelu Europejskiego. Prace ruszą na początku przyszłego roku. Po ich zakończeniu goście będą mieli do dyspozycji 100 luksusowych apartamentów. W budynku znajdą się także butiki światowych marek i biura klasy A.

– Dysponujemy już wszystkimi dokumentami niezbędnymi do realizacji tego przedsięwzięcia. Łączne koszty renowacji szacowane są na 65 mln euro - zapowiada Joseph Hannah, dyrektor zarządzający Hotelu Europejskiego.

– Zamierzamy rozpocząć prace budowlane w pierwszym kwartale przyszłego roku i spodziewamy się, że hotel ponownie otworzy swoje podwoje w pierwszej połowie 2015 roku – czytamy w komunikacie przygotowanym przez inwestora.

Apartamenty, sklepy i biura

Część hotelowa będzie liczyła 100 pokoi i apartamentów. W budynku znajdą się również luksusowe butki światowych marek. Dwa najwyższe piętra zostaną natomiast zaadaptowane na biura klasy A o łącznej powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych. Autorem projektu jest renomowana pracownia Sud Architectes. Inwestorzy podpisali już także umowę z przyszłym operatorem Hotelu Europejskiego. Zostanie nim firma Raffles Hotels & Resorts. Inwestor ze Szwajcarii Modernizacja hotelu jest możliwa dzięki nowemu inwestorowi. Większościowym udziałowcem hotelu została Vera Michalski-Hoffmann, obywatelka Szwajcarii, która za pośrednictwem spółki Takami Holding, nabyła 66 proc. udziałów w hotelu. Pozostałe 34 proc. pozostaje pod kontrolą spadkobierców rodzin Przeździeckich i Czetwertyńskich. bf/roody

Źródło zdjęcia głównego: SUD Architectes