Dwa pasy zamiast "Tarchostrady". Pokażą projekt ulicy Światowida

urząd dzielnicy BiałołękaPrzebudują ulicę Światowida

Mieszkańcy Tarchomina zapoznają się z projektem przebudowy ulicy Światowida, która ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Na spotkaniu informacyjnym będzie można również zgłaszać uwagi do zaproponowanych rozwiązań.

Ulica Światowida ma być przebudowana do 2018 roku, a na razie trwają prace nad projektem. Z ich dotychczasowymi efektami będzie można zapoznać się na spotkaniu, które odbędzie się 23 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 w urzędzie dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

Organizuje je Zarząd Transportu Miejskiego i biuro projektowe "MP-Mosty" z Krakowa.

Apel mieszkańców

"Będzie to pierwsze z dwóch spotkań informacyjnych z mieszkańcami Białołęki, na którym projektant zaprezentuje rozwiązanie zamienny, zwężony z 3 do 2 pasów ruchu w każdym kierunku, nowy układ drogowy ul. Światowida, który postulowali mieszkańcy – czytamy na stronie urzędu dzielnicy.

Omówione będą zmiany i zebrane uwagi. Później projektant je przeanalizuje i uwzględni w ostatecznej wersji projektu, o "ile będzie to możliwe". Na drugim spotkaniu, które najprawdopodobniej odbędzie się na początku 2016 roku, projektant ma zaprezentować zmiany. Odniesie się także do tych, których nie będzie mógł uwzględnić.

Miała być "Tarchostrada"

Jeszcze rok temu urzędnicy planowali, że ulica Światowida ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku, ale później wycofali się z tego pomysłu. Krytycy pomysłu mówili, że urzędnicy chcą im zafundować "Tarchostradę". CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Na jezdni ma zostać również wytyczony skrajny pas z miejscami do parkowania. Jezdnia ma być tak poprowadzona, żeby udało się uchronić dąb przy ulicy Stefanika. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Po apelach mieszkańców Białołęki ZTM obiecał, że na linii 132 autobusy przegubowe będą jeździć mostem Grota-Roweckiego.

Na linii 132 pojawią się autobusy przegubowe
Na linii 132 pojawią się autobusy przeguboweMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy Białołęka

Pozostałe wiadomości